Marotta zapowiada rozmowy ws. nowej umowy Lautaro

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor generalny Interu Mediolan w osobie Beppe Marotty potwierdził, że klub jeszcze w tym miesiącu rozpocznie rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu z Lautaro Martinezem. Reprezentant Argentyny w ostatnich tygodniach jest łączony przez media z transferem do FC Barcelony.

Czytaj dalej…

W połowie lipca wygasła możliwość pozyskania Lautaro Martineza na zasadzie klauzuli odstępnego, wynoszącej 111 milionów euro. W związku z tym, że klub z Katalonii nie jest do końca przekonany do tego transferu, to przedstawiciele Nerazzurrich myślą poważnie o parafowaniu nowej umowy z zawodnikiem.

Marotta: Przeprowadzimy rozmowy z Martinezem ws. nowej umowy

– W sprawę dotyczącą nowych kontraktów zaangażowanych jest kilku piłkarzy, w tym także Lautaro – powiedział przedstawiciel Interu w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Podchodzimy w każdym razie do sprawy ze spokojem. Wiemy, że Martinez jest szczęśliwy, mogąc przywdziewać koszulkę Interu. My też cieszymy się, że mamy go w swoich szeregach – zaznaczył Marotta.

– Wkrótce spotkamy się z nim oraz z innymi zawodnikami, w celu omówienia nowych umów – podsumował Włoch.

Mocny punkt Nerazzurrich

Dodajmy, że obecny kontrakt Lautaro Martineza obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, po podpisaniu pięcioletniej umowy z mediolańskim klubem. Argentyńczyk dołączył do Interu w 2018 roku z Racingu Club.

Martinez stał się jedną z pierwszoplanowych postaci w szeregach mediolańskiej drużyny dowodzonej przez Antonio Conte. W trakcie kampanii 2019-2020 argentyński napastnik zdobył 18 bramek, licząc wszystkie rozgrywki.

Komentarze