Marotta uspokaja kibiców. “Trwają działania operacyjne”

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Pressfocus

Inter pracuje nad pracuje nad finalizacją transferu Romelu Lukaku. Szczegóły zdradził dyrektor mediolańskiego klubu Giuseppe Marotta.

  • Inter pracuje nad dwoma hitowymi transferami
  • Kibice chcieliby ich jak najszybszej finalizacji
  • Mediolańczycy działają jednak ze spokojem i rozwagą, co potwierdził dyrektor wicemistrza Włoch

W Mediolanie panuje spokój

Kilka dni temu od Fabrizio Romano padło słynne here we go odnośnie Romelu Lukaku, który znów będzie reprezentował Inter. Fani wicemistrza Włoch czekają zatem na oficjalny komunikat mediolańczyków o wypożyczeniu Belga z Chelsea. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość.

Prowadzimy wspólne działania z Ausilio i Baccinem w sprawie Lukaku, dziękujemy prezydentowi za chęć wykonania kroku do przodu. Mam nadzieję, że sprawę uda się zakończyć, może nie w ciągu najbliższych godzin, ale dni. Cały czas trwają działania operacyjne, w niedługim czasie dojdziemy do kilku wniosków – powiedział Giuseppe Marotta. Zabrał on również głos na temat negocjacji z Paulo Dybalą.

Sytuacja wygląda tak, że spotkaliśmy się z jego agentem. To część naszej pracy. Musimy badać różne kwestie i tematy, wśród nich jest również Dybala. Żeby dojść do porozumienia potrzebna jest zgoda obu stron, w tym przypadku jeszcze tego brakuje – ocenił dyrektor mediolańskiego klubu. Zachowuje on spokój w sprawie potencjalnego odejścia Milana Skriniara.

Skriniar jest przedmiotem zainteresowania kilku drużyn, co nie jest dziwne, ponieważ mamy skład złożony ze wspaniałych zawodników. Możemy spokojnie analizować tą sytuację, zawsze wychodzimy z założenia, że nie chcemy oddawać naszych graczy, chyba że sami proszą o odejście. Jednocześnie musimy brać jednak pod uwagę koncepcję równowagi finansowej, ponieważ współczesny futbol tego wymaga – przyznał Giuseppe Marotta.

Czytaj także: Skriniar sfinalizował rozmowy z nowym pracodawcą

Komentarze

Comments 12 comments

jesteś gościu pojebany taki kibic Interu że wyzywa jeszcze swój klub i prowokuje innych kibiców Interu. Totalny idiota. Ba obraża ten kretyn nawet samego siebie pod innymi nickami 🙂 Większego durnia na tej stronie niż Ty nigdy nie widziałem.

Nie ogarniam tego,jak ktoś chce iść do klubu który ściąga zawodnika dając mu jedno z najwyższych wynagrodzeń ,jednocześnie żądając od reszty obniżki swojej pensji o 10-15%?

Marotta: Chłopaki wróci big tom…
Drużyna: Hurrrraaaaa ( mamy mistrza w przyszłym sezonie)
M: ale obetnę wam wypłatę o 15 %, bo z czegoś muszę za to zapłacić….
D:eeeeee…..

To nie tak jak Ty rozumujesz.Ogolna płaca wynagrodzeń ma spaść o 10-15 procent ,dlatego mają odejść tacy zawodnicy jak Vidal(w tym sezonie miałby zarabiac 9.5 mln) ,Sanchez (7.5 mln ) ,Sensi ( 6 mln ) nawet taki Pinamonti u nas zarabia 2.5 mln …

Ok,a ci będzie jak wyżej wymienieni panowie nie odejdą?
Gdzieś obiło mi się o uszy( a raczej oczy) , że właściciel Interu może mieć spore problemy z finansowaniem klubu,bo władze w Chinach mają zabronić finansowania zagranicznych inwestycji bez znaczenia strategicznego dla Chin. A z cała pewnością finansowania klubu piłkarskiego takim jest.

Skąd Inter weźmie kasę na Dybale,Bremera i kogo tam oni jeszcze chcą…
…będą musieli coś sprzedać.
Piszę się o Skiniarze do PSG , o hakanie do Tottenhamu…ale coś czuję że na tym się nie skończy.

To proste ,Suning będzie wtedy zmuszone sprzedać Inter.Co do Vidala i Sancheza odchodza na 100%,Inter rozwiąże z nimi kontakty i wypłaci odprawy .Co do Skriniara to fakt ,jest spora szansa niestety ,że przeniesie się do PSG (W grze jest jeszcze Chelsea ) za 70-80 mln ,reszta to plotki .Inter też zarobi na sprzedaży młodzieży i takich piłkarzach jak Pinamonti (mówi się o 15-20 mln ) ,Di Gregorio już został sprzedany za 4 mln ,Monza zabiega również o Pirole 8-11 mln …uzbiera się sporo siana

Władze Chińskie już dawno zabroniły finansować zagraniczne podmioty.
Inter od pandemii jest stratny na dniach meczowych oraz braku finansowania bezpośrednio przez Suning.
Minęło sporo czasu, a Inter ma co roku mniejsze straty.
Masowa wyprzedaż? To tylko mokre marzenia rywali Interu.
Prawdopodobnie sprzedaż Skriniara i niechcianych sfinansuje mercato Interu.
Inter sporo zyska na kontraktach, więc utrzymanie Lukaku czy innego wielkiego kontraktu to nie jest coś niemożliwego.