Marotta: Spalletti zostanie z nami

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

W ostatnim czasie we włoskich mediach nie brakuje doniesień, że zagrożona jest pozycja Luciano Spallettiego w Interze Mediolan. Głos w tej sprawie postanowił zabrać natomiast Bppe Marotta, przekonując, że nie myśli o zmianie trenera w klubie.

Czytaj dalej…

– Spalletti może być spokojny o swoją pracę w klubie. Naszym celem jest wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów, więc nie możemy mówić, że pozycja trenera jest zagrożona – mówił sternik Nerazzurrich cytowany przez Football Italia.

– Pracowałem przez 22 lata w trzech klubach jako dyrektor sportowy i nigdy nie zdarzyło mi się zwolnić trenera. Żeby zwolnić szkoleniowca, muszą być spełnione pewne warunki, a o tym nie ma w Interze mowy, więc nie myślimy o zwolnieniu Spallettiego – dodał Marotta.

– Czy kluczowa dla przyszłości trenera może być Liga Mistrzów? Są pewne cele, które drużyna ma zrealizować, a dopiero później myślimy, czy zmiany są potrzebne, czy nie – zaznaczył Włoch.

Przypomnijmy, że Inter po rozegraniu 22 meczów legitymuje się 40 punktami na koncie, plasując się na trzeciej pozycji w ligowej stawce. W najbliższą sobotę Czarno-niebiescy zmierzą się z Parmą Calcio w ramach 23. kolejki Serie A.

Komentarze