Marotta rozpływa się nad Inzaghim. “Zaufanie nigdy nie osłabło”

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

Po sporych trudnościach na początku sezonu Simone Inzaghi zdołał poprawić wyniki Interu Mediolan. Prezes klubu Giuseppe Marotta przekonuje, że szkoleniowiec nigdy nie stracił zaufania.

  • Simone Inzaghi prowadzi Inter Mediolan do wicemistrzostwa Włoch
  • Nad jego warsztatem trenerskim rozpływa się Giuseppe Marotta
  • Prezes “Nerrazzurich” twierdzi, że Inzaghi zawsze cieszył się pełnym zaufaniem

Inzaghi zażegnał kryzys

Na początku sezonu Inter Mediolan znalazł się w sporym kryzysie. W pewnym momencie wiele mówiło się na temat przyszłości Simone Inzaghiego, który według mediów był bliski zwolnienia. Przełomowa dla “Nerrazzurich” okazała się rywalizacja z FC Barceloną w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Włoch wywalczyli awans do fazy pucharowej, a w Serie A ustabilizowali wyniki i pięli się w tabeli.

Aktualnie Inter zajmuje w lidze drugie miejsce. Napoli jest poza zasięgiem, dlatego celem dla Inzaghiego jest pozostanie w strefie, która gwarantuje grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. O obecnych poczynaniach zespołu wypowiedział się prezes Giuseppe Marotta.

– W poprzednim sezonie zajęliśmy z Inzagim drugie miejsce w lidze, a teraz liczymy się w walce o Puchar Włoch i Ligę Mistrzów. Na przestrzeni ostatnich czterech lat jesteśmy najlepsi w kraju. Obecna sytuacja jest jednak słodko-gorzka, bo w lidze byliśmy nieregularni.

– Inzaghi to bardzo dobry młody profesjonalista, wykonuje świetną pracę, a zaufanie nigdy nie osłabło. Trudno jest wygrywać i być konkurencyjnym, robimy to, ale wyłania się fakt, któremu trzeba zaradzić, a mianowicie niekonsekwencja przeciwko słabszym drużynom. Rozwiązanie muszą znaleźć zawodnicy i trener, wiedząc, że klub ich wspiera. Prosimy zespół i trenera o większą koncentrację, aby nie stracić z oczu celu, jakim jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów – mówi Marotta.

Zobacz również: Transferowe deja vu Romy? Oferta oficjalnie złożona

Komentarze