Prezes Interu przekonany o pozostaniu gwiazdy

Milan Skriniar
Milan Skriniar PressFocus

Kontrakt Milana Skriniara z Interem Mediolan wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Słowaka już latem kusiło Paris Saint-Germain, ale Nerazzurri dążą do przedłużenia współpracy. Giuseppe Marotta jest pewien, że ostatecznie środkowy obrońca złoży parafkę pod nowym kontraktem.

  • Milan Skriniar ma umowę z Interem Mediolan ważną zaledwie do końca trwającego sezonu
  • Słowaka od minionego lata kusi Paris Saint-Germain
  • Prezes Interu, Marotta, jest jednak pewien, że 27-latek ostatecznie pozostanie na San Siro

“Skriniar kocha ten klub”

Saga związana z przyszłością Milana Skriniara może niebawem znaleźć szczęśliwe zakończenie. A przecież jeszcze kilka miesięcy temu nic na to nie wskazywało. Reprezentantem Słowacji mocno interesowało się Paris Saint-Germain. Francuzi składali kolejne oferty za 27-latka, ale Inter Mediolan nie zamierzał pozwolić odejść piłkarzowi za mniej niż 80 milionów euro. Biorąc pod uwagę, że latem środkowemu obrońcy pozostał zaledwie rok kontraktu, mistrzowie Francji zrezygnowali. Postanowili jednak, że pozostaną z graczem w kontakcie, by w 2023 roku podpisać z nim umowę, gdy będzie już wolnym agentem. Wraz z kolejnymi tygodniami coraz pewniejsze wydaje się jednak pozostanie Skriniara w stolicy Lombardii.

Spotkamy się z jego agentem w tym tygodniu. Planujemy dopiąć kwestię nowej umowy tak szybko, jak to tylko możliwe. Skriniar kocha ten klub i mam nadzieję, że niebawem osiągniemy porozumienie – powiedział prezes Nerazzurrich, Giuseppe Marotta.

Słowak trafił na San Siro latem 2017 roku. Święcił z klubem takie triumfy, jak mistrzostwo (2021), puchar (2022) i superpuchar Włoch (2022). W tym sezonie rozegrał dla mediolańczyków 19 spotkań w Serie A i Lidze Mistrzów.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 10 comments

Niedługo będzie do wzięcia za free, jak już słyszę takie zapowiedzi, to zapłacą się żółta lampka. Zależy czy gracz ma ambicje, jeśli ma to jego ostatni sezon w Mediolaniei odchodzi do topowego klubu, jeśli nie ma żadnych ambicji to zostanie, szejkowie mogą go przekonać zwłaszcza, że czas Ramowa dobiega końca.

No pisanie w kontekście Interu o klubie bez ambicji, który ma podobna ilość punktow co ten twój juventusik i gra w 1/8 LM, a Juve dzielnie walczyło o awans do LE z mocarnym Maccabi. Ty masz czelność pisać coś o ambicjach?

Uspokój się przede wszystkim, wyrażam opinie, nie pisze o Juve lol. Tylko jeśli chce zdobywać trofea w CL to odejdzie, bo żaden klub włoski przez najbliższe 10 lat i tak go nie zdobędzie. Chyba, że chce mieć luz, spokojna kwalifikacje do CL i tyle to zostanie, pisze o jego ambicjach a nie Interu, czytanie ze zrozumieniem, nie boli