Marotta: Alexis Sanchez na trzy lata w Interze

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor generalny Interu Mediolan Beppe Marotta potwierdził medialne doniesienia, że Alexis Sanchez został na stałe zakontraktowany przez klub z Lombardii. Przedstawiciel Nerazzurrich odmówił natomiast komentarza na temat przyszłości trenera Antonio Conte.

Czytaj dalej…

Chilijski zawodnik podpisał kontrakt z Interem na trzy lata. Tym samym Alexis Sanchez definitywnie rozstał się z Manchesterem United. W kontekście przyszłości aktualnego opiekuna Czarno-niebieskich na razie niewiele wiadomo.

Inter z celem z meczu na mecz

– W sobotę zakończył się bardzo ważny rozdział sezonu Serie A, który był normalny i trudny dla wszystkich. Teraz otwiera się nowy rozdział, Liga Europy, do której wkraczamy z takim samym duchem, jak do każdej innej rozgrywki, czyli z szacunki do koszulki. Celem jest dotarcie jak najdalej w rozgrywkach – mówił Marotta przed meczem z Getafe cytowany przez Football Italia.

Ostatnio wybuch złości byłego selekcjonera reprezentacji Włoch jest jednym z głównych tematów we włoskich mediach, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość Conte w klubie z miasta mody. Przedstawiciel klubu z Serie A zabrał głos w tej sprawie. – Wszyscy jesteśmy bardzo skoncentrowani na dzisiejszym meczu. Conte wydał wczoraj bardzo jasne oświadczenie i odsyłamy do niego – rzekł Marotta.

Alexis Sanchez na dłużej w Interze

Istnieją doniesienia, że ​​Alexis Sanchez zgodził się rozwiązać swój kontrakt z Manchesterem United za obopólną zgodą, co skutecznie pozwoliłoby mu podpisać umowę z Interem na zasadzie wolnego transferu.

– Mówię to nieoficjalnie, Alexis jest już piłkarzem Interu. Jutro rano pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie. Mamy z nim umowę ważną przez trzy sezony. Wierzymy w niego, że może być silną częścią tego zespołu i cieszymy się, że zawarł z nami porozumienie – ujawnił działacz Nerazzurrich.

Komentarze