Mistrzowie Włoch negocjują z Chelsea transfer pomocnika

Hakim Ziyech
Hakim Ziyech Pressfocus

Przyszłość Hakima Ziyecha zdaje się być poza Chelsea Londyn. Marokańczyk do czasu transferu z Ajaksu nie może odnaleźć się w stolicy Anglii i może latem zmienić pracodawcę. Gianluca Di Marzio przekazał w sobotę, że 29-latek jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z AC Milanem.

  • Hakim Ziyech nie jest postzregany w Chelsea jako piłkarz niezbędny
  • Zainteresowany sprowadzeniem 29-latka jest Milan
  • Rossonerri negocjują z The Blues jego przenosiny do Mediolanu

Marokańczyk otwarty na zmianę barw klubowych

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że Hakim Ziyech ma wszelkie przymioty do odniesienia sukcesu w Chelsea Londyn. Marokańczyk w 2019 roku zdecydował się przenieść z Ajaksu Amsterdam do ekipy The Blues za 40 milionów euro. Już pierwsze miesiące pokazały, że walka o wyjściowy skład przy takiej konkurencji nie będzie należała do najłatwiejszych. 

Thomas Tuchel nie uważa Ziyecha za gracza niezbędnego, dlatego dostał on wolną rękę do negocjowania transferu. Jak podaje Gianluca Di Marzio, AC Milan już od kilku tygodni negocjuje z Chelsea przenosiny Marokańczyka. Dużo bardziej prawdopodobne niż transfer definitywny wydaje się być wypożyczenie piłkarza.

Ziyech chętnie przeniósłby się do Mediolanu i czeka na rozwój wypadków. W ostatniej kampanii zanotował od dla Chelsea Londyn w 44 meczach osiem goli i sześć asyst. Portal Transfermarkt wycenia go na 28 milionów euro.

Zobacz koniecznie: Milan znalazł następcę Romagnoliego?

Komentarze

Comments 13 comments

Botman w Newcastle. Widać, że kolega zorientowany. I może to nawet lepiej mamy 3 znakomitych obrońców, a gdzie leży sufit Tomoriego i Kalulu tego nie wie nikt. Walka o Botmana byłaby marnowaniem kasy. Ziyech i Renato jak najbardziej na tak. Oboje chcą grać w Milanie, i w dodatku są bardzo uniwersalni.
Mieszane uczucia mam tylko do Dybali. Nie wiem czy on ma wciąż motywację do gry na najwyższym poziomie.

Kessie to zrobił swoje w tym sezonie zabrał wam scudetto 🙂

Zobaczysz jak wzmocnimy się za kasę z Donnarumy, Hakana, Kessiego (Prezesa) i kapitana który miał nas w tyłeczku Romagnoliego.
Szykują się mocarne transfery w Milanie.