Marko Arnautovic wrócił do Serie A

Marko Arnautovic w barwach West Hamu
Marko Arnautovic w barwach West Hamu Pressfocus

Marko Arnautovic zakończył dwuletni pobyt w Chinach i wrócił do Europy. Doświadczony reprezentant Austrii postanowił, że jego nowym klubem będzie Bologna.

  • Marko Arnautovic ponownie zagra w Serie A
  • Austriak w swoje szeregi sprowadziła Bologna
  • 32-latek podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku

Bologna dokonała ciekawego wzmocnienia

W trakcie swojej kariery piłkarskiej Arnautovic z pewnością nie nudził się. Grał bowiem w kliku czołowych ligach europejskich. Jego poczynania mogliśmy śledzić między innymi w Premier League, czy Bundeslidze. Przez ostatnie dwa lata Austriak występował w chińskim Shanghai Port, znanego bardziej jako Shanghai SIPG. W zespole tym rozegrał 39 spotkań. Strzelił w nich 20 goli i zaliczył 4 asysty.

O możliwych przenosinach Arnautovica do Bolonii wiadomo było od kliku tygodni. Negocjacje zostały sfinalizowane jednak teraz, co oficjalnie potwierdziła Bologna. 32-latek najprawdopodobniej związał się z nowym pracodawcą umową ważną do 30 czerwca 2024 roku. Na jej mocy Austriak zarobi 2,7 miliona euro rocznie.

Bologna jest aktywna w letnim oknie transferowym. Dokonała już kilku wzmocnień, na które wydała prawie 30 milionów euro. Jej szeregi definitywnie zasilili między innymi: Musa Barrow, Kevin Bonifazi, czy Adama Soumaoro.

Arnautovic w przeszłości występował już na boiskach Serie A. W sezonie 2009/2010 był bowiem wypożyczony z Twente do Interu. W pierwszej drużynie zagrał tylko trzykrotnie, ale trafił na złoty okres klubu. Mediolańczycy zdobyli bowiem wówczas potrójną koronę. Warto dodać, że Austriak w Bolonii napotka na dwóch Polaków – Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego.

Czytaj także: Lider Torino może opuścić Serie A

Komentarze