Mario Balotelli bliski powrotu na boisko

Mario Balotelli
Mario Balotelli PressFocus

Mario Balotelli być może zadebiutuje w środę w barwach Monzy w Serie B. Włoch stracił 5 kilogramów w trakcie 20 dni przestrzegania restrykcyjnego planu żywieniowego.

W środę Monzę czeka kluczowe starcie przeciwko Salernitanie, liderowi Serie B. Mario Balotelli znalazł się na liście powołanych na to spotkanie. Włoskie media donoszą, że napastnik bardzo zawziął się, by wrócić do profesjonalnego futbolu.

Niespełniony potencjał

30-latek dołączył do ekipy z zaplecza włoskiej ekstraklasy po sześciu miesiącach bycia wolnym agentem. Balotelli w czerwcu opuścił Brescię w swoim stylu – czyli w aurze konfliktu. Przez długi czas nikt nie chciał zatrudnić zdobywcy nagrody Golden Boy za rok 2010. Ostatecznie zaryzykować zdecydowała się Monza.

Podobno były napastnik m.in. Interu czy Manchesteru City w ciągu 20 dni schudł 5 kilogramów. By udowadniać swój progres w tym procesie, podobno wysyłał nawet zdjęcia swojej wagi prezesowi zarządu klubu, Adriano Gallianiemu. Włoski przedsiębiorca zna “Super Mario” z czasów jego występów w Milanie, którego, z przerwami, był zawodnikiem w latach 2013-2016.

Mamy nadzieję, że jego pobyt w Monzy będzie udany, tak jak sezon 2012/2013 w Milanie [Balotelli dołączył do Rossoneri w zimowym oknie transferowym – przyp. red.]. Potrzebuje czasu, ponieważ nie grał w oficjalnym meczu od marca, ale ostro pracuje i odchudza się. Już zredukował poziom tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Doprowadzimy Mario do formy – zapewnił Adriano Galliani. – Obserwując go na treningu, można zauważyć, że to zawodnik światowej klasy. Powinien był osiągnąć więcej w trakcie swojej kariery. Szkoda, że stracił tak wiele lat – zakończył włoski przedsiębiorca.

Monza po 15 kolejkach zajmuje czwarte miejsce w Serie B ze stratą pięciu punktów do lidera z Salernitany. W środę wieczorem Mario Balotelli będzie mógł pomóc kolegom w zredukowaniu tej różnicy.

Komentarze