Marco Asensio może zakotwiczyć w Serie A

Marco Asensio
Marco Asensio fot. PressFocus

AC Milan może wkrótce sfinalizować ciekawe wzmocnienie w ofensywie. Sport.es twierdzi, że szeregi Rossonerich może zasilić Marco Asensio. Hiszpan jest otwarty na przeprowadzkę do mistrzów Serie A.

  • Marco Asensio może w kolejnej kampanii grać w Serie A
  • Sport.es twierdzi, że 26-latek jest otwarty na transferu do Milanu
  • Rynkowa wartość piłkarza wynosi 40 milionów euro

Milan może wzmocnić się solidnie w ofensywie

AC Milan w trakcie letniego okna transferowego chce poczynić kroki, dzięki którym realnym do zrealizowania celem będzie obrona Scudetto. Nowe wieści na temat ewentualnych wzmocnień teamu z Mediolanu przekazał serwis Sport.es.

Na celowniku ekipy ze Stadio San Siro ma być Marco Asensio. 26-latek ma kontrakt ważny z Realem Madryt do końca czerwca 2023 roku. Piłkarz chce jednak zmienić barwy klubowe, chcąc trafić do zespołu, w którym będzie miał więcej okazji do gry, niż do było w szeregach Królewskich.

Przeszkodą przy finalizacji transakcji moja być warunki finansowe dla Marco Asensio oferowane przez przedstawiciela Serie A. Jasne wydaje się, że Milan nie będzie gotowy zapewnić piłkarzowi zarobków na poziomie sześciu milionów euro rocznie. Tyle natomiast zawodnik inkasuje rocznie w Realu Madryt.

Marco Asensio trafił do hiszpańskiego teamu w 2015 roku z Mallorki. Kosztował wówczas blisko cztery miliony euro. Dzisiaj rynkowa wartość reprezentanta Hiszpanii wynosi 40 milionów euro. W ostatnim sezonie zawodnik wystąpił w 42 meczach, strzelając w nich 12 goli. Ponadto na koncie piłkarza jest też 12 trafień i dwie asysty.

W kontekście Marco Asensio w mediach pojawiły się również informacje, że zawodnik jest na radarze Liverpoolu.

Czytaj więcej: Milan z możliwością dużego zastrzyku gotówki

Komentarze

Comments 2 comments

Wspaniały piłkarz z nim Milan będzie bawił się w Serie A.
Teraz to należy myśleć o jak najlepszym etapie w LM.
Będziemy godnie reprezentować Italie a nie to co poprzedni śmieszni mistrzowie z Mediolanu i Turynu.