Marco Asensio może zakotwiczyć w Serie A

Marco Asensio
Marco Asensio fot. PressFocus

Juventus według najnowszych doniesień La Gazzetta dello Sport jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Marco Asensio. Hiszpan ma kontrakt ważny z Realem Madryt do końca trwającego sezonu. Mistrzowie La Liga nie planują przedłużać tego kontraktu.

  • Juventus rozgląda się cały czas za zawodnikami, mogącymi wzmocnić drużynę
  • La Gazzetta dello Sport twierdzi, że na celowniku Starej Damy jest Marco Asensio
  • Rynkowa wartość zawodnkka to 35 milionów euro

Juventus rozważa pozyskanie pomocnika Realu Madryt

Juventus w trakcie trwającej kampanii miał walczyć o najwyższe cele. Tymczasem pierwsze kolejki ligowe dają do zrozumienia, że Stara Dama na dzisiaj musi skupić się co najwyżej na walce o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W związku z tym niewykluczone, że niebawem w klubie z Turynu będą finalizowane kolejne wzmocnienia.

La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Juventus jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Marco Asensio. Głównym celem jest ściągnięcie piłkarza na zasadzie wolnego transferu latem 2023 roku. Niewykluczone jednak, że to transakcji dojdzie szybciej.

Zobacz także:

Warto jednak podkreślić, że nie tylko Juve chce mieć u siebie Marco Asensio. Zawodnik znajduje się także na radarze AC Milan, czy FC Barcelony. W tym sezonie 26-latek wystąpił w dwóch spotkaniach La Liga.

Marco Asensio to wychowanek Mallorki. Zawodnik do Realu Madryt trafił w 2015 roku za 3,9 miliona euro.

Czytaj więcej: Czas zatrzymał się Manciniemu? Trzy nowe twarze w kadrze, a spodziewano się rewolucji kadrowej

Komentarze

Na temat “Marco Asensio może zakotwiczyć w Serie A