Marchisio zakończył piłkarską karierę

Claudio Marchisio
Claudio Marchisio fot. Grzegorz Wajda

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami mediów Claudio Marchisio zakończył piłkarską karierę. Były piłkarz między innymi Juventusu FC i reprezentacji dzisiaj ogłosił oficjalnie swoją decyzję.

Czytaj dalej…

Marchisio opublikował na łamach Twittera komunikat w sprawie zakończenia swojej kariery, co miało miejsce tuż przed konferencją prasową w tej sprawie, która miała miejsce na stadionie Juventusu FC.

Przypomnijmy, że 33-latek swoją pierwszą umowę z Juve podpisał w wieku siedmiu lat. W szeregach turyńskiej ekipy Marchisio zaliczył 389 spotkań, notując w nich 37 goli i 43 asysty.  W trakcie swoich występów w szeregach Starej Damy zawodnik zaliczył tylko jedną czerwoną kartkę.

Marchisio ma na swoim koncie siedem mistrzowskich tytułów Serie A z Juve w latach 2012-2018. Ponadto zawodnik dwukrotnie grał z turyńską ekipą w finale Ligi Mistrzów. Kłopotów z kolanami sprawiły jednak, że w ostatnich latach dyspozycja Włocha nie była najlepsza.

Warto też zaznaczyć, że Marchisio rozegrał 55 meczów w reprezentacji swojego kraju, notując w nich pięć trafień. Dwa razy grał na mistrzostwach świata. Marchisio był też w kadrze reprezentacji Włoch, która w 2012 roku dotarła do finału Euro 2012.

Komentarze