Sabitzer zagra we Włoszech? Dwa kluby zainteresowane piłkarzem RB Lipsk

Marcel Sabitzer
Marcel Sabitzer PressFocus

25 milionów euro będą musiały wyłożyć kluby zainteresowane pozyskaniem pomocnika RB Lipsk Marcela Sabitzera. Wśród nich znajdować się mają dwaj przedstawiciele Serie A – AC Milan i AS Roma.

  • AC Milan i AS Roma są zainteresowane pomocnikiem RB Lipsk Marcelem Sabitzerem
  • Reprezentant Austrii jest wyceniany przez niemiecki klub na około 25 milionów euro

Sabitzer zamieni Bundesligę na Serie A?

Sabitzer jest związany z RB Lipsk umową do czerwca 2022 roku, ale klub z Red Bull Arena nie wyklucza możliwości jego sprzedaży przed kolejnym sezonem. Jak informuje Bild, niemiecki klub chciałby otrzymać za swojego piłkarza 20-25 milionów euro.

27-letni reprezentant Austrii, który zaliczył jedną asystę w czterech spotkaniach podczas Euro 2020, w Lipsku występuje od 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał 143 spotkania, zdobywając 32 gole.

Według RB Lipsk sytuację Sabitzera uważnie obserwują przedstawiciele kilku klubów. Jednym z nich jest AC Milan, który poszukuje następcy Hakana Calhanoglu, który z końcem czerwca pożegnał się z klubem. Rossoneri to jednak nie jedyny włoski klub, który interesuje się Austriakiem. Piłkarza chętnie do swojego zespołu sprowadziłby nowy trener Romy Jose Mourinho.

Na razie nie doszło do żadnych konkretnych rozmów w sprawie transferu, ale Sabitzer niewątpliwie jest interesującą opcją dla wielu zespołów. AC Milan i AS Roma muszą się również liczyć z konkurencją ze strony innych klubów, wśród których wymieniany jest także Arsenal.

Zobacz także: Milan nawiązał kontakt w sprawie Coutinho

Komentarze