Locatelli pomyślnie przeszedł testy medyczne w Juventusie

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli Pressfocus

Manuel Locatelli zjawił się w środę rano w bazie Juventusu, gdzie przeszedł testy medyczne. Wszystko zakończyło się pomyślnie i piłkarz od czwartku rozpocznie treningi pod wodzą Massimiliano Allegriego.

  • Manuel Locatelli jest już po testach medycznych w Juventusie
  • Piłkarz związał się ze Starą Damą pięcioletnią umową
  • Mistrz Europy od czwartku rozpocznie treningi z resztą zespołu

Transfer Locatelliego w końcu stał się faktem

Od rozpoczęcia okna transferowego Juventus naciskał na transfer z udziałem Manuela Locatelliego. Młody pomocnik pokazał się z dobrej strony na mistrzostwach Europy, czym przykuł uwagę wielu gigantów światowej piłki. Włoch chciał jednak zostać w kraju, więc o wyjeździe za granicę nie było nawet mowy.

Prawie dwumiesięczne negocjacje pomiędzy Sassuolo i Starą Damą w końcu można uznać za zakończone. Czarno-zieloni wierzyli, że uda im się zatrzymać 23-latka, ale jak się okazało, Locatelli miał już sprecyzowane plany na przyszłość. Piłkarz od dziecka marzył, aby odziać koszulkę Bianconerich i powalczyć z nimi o najwyższe cele w Serie A oraz na arenie międzynarodowej.

Stąd też klub nie chciał robić zbędnych problemów młodej gwieździe i zgodził się zmianę pracodawcy. Tym samym Locatelli został wypożyczony na okres dwóch lat do Turynu. Co ciekawe, jeżeli Juventus sięgnie po Scudetto już podczas kampanii 2021/22, będzie musiał wykupić pomocnika za 35 mln euro.

Manuel Locatelli przeszedł we wtorek testy medycznie w bazie Starej Damy oraz dopiął ostatnie szczegóły kontraktu. Na mocy nowej umowy będzie częścią projektu Allegriego przez kolejne pięć lat.

Nowy sezon włoskiej ekstraklasy startuje z kolei w sobotę. Na ten moment wydaje się mało prawdopodobne, żeby 23-latek zadebiutował już podczas 1. kolejki.

Udinese
Juventus Turyn
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. sierpnia 2021 18:24.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Juventus wycenił Ronaldo

Komentarze