Konkretny plan Juventusu wobec Locatelliego

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli fot. PressFocus

Manuel Locatelii przeciętnie zaczął sezon, a jego przyszłość w Turynie stanęła pod znakiem zapytania. Z biegiem miesięcy poprawił swoją grę, w związku z czym Juventus zaoferuje mu nowy kontrakt.

  • Po sezonie Juventus musi wykupić Manuela Locatelliego z Sassuolo
  • Pomocnik otrzyma propozycję kontraktu do połowy 2027 roku
  • Do finalizacji operacji miałoby dojść na wiosnę

Juventus przekonał się do reprezentanta Włoch

Na początku obecnego sezonu Juventus radził sobie wręcz tragicznie, notując fatalne wyniki w Serie A oraz zawodząc w Lidze Mistrzów. Z biegiem miesięcy Massimiliano Allegri zdołał poprawić grę zespołu, choć nie udało mu się awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, w związku z czym “Stara Dama” zagra na wiosnę w Lidze Europy.

Po nieudanym półroczu w klubie rozważano prawdziwą rewolucję kadrową, która miała przede wszystkim dotknąć środek pola. Zagrożony był między innymi Manuel Locatelli, fatalnie radzący sobie w pierwszych kolejkach. Udało mu się natomiast wrócić do swojej optymalnej dyspozycji, co zaowocowało zmianą nastawienia ze strony władz Juventusu. Widzą oni przyszłość Włocha w Turynie i zaoferują mu wiosną kontrakt, który będzie obowiązywał do połowy 2027 roku.

Locatelli trafił do Juventusu w 2021 roku na zasadach dwuletniego wypożyczenia z Sassuolo. W umowie między klubami zawarto klauzulę obowiązkowego wykupu wraz z końcem sezonu 2022/2023. Oznacza to, że w przyszłym roku “Stara Dama” będzie musiała zapłacić 25 milionów kwoty podstawowej oraz liczne bonusy.

Media łączyły Locatelliego z przeprowadzką na Wyspy Brytyjskie. Zainteresowanie jego usługami wykazywały między innymi Arsenal oraz Chelsea. Priorytetem samego zawodnika jest natomiast pozostanie w Juventusie.

Zobacz również: Atalanta wyceniła utalentowanego wychowanka. Kwota robi wrażenie

Komentarze