Mancini zapowiedział, że nie dokona rewolucji pokoleniowej

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Roberto Mancini w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów zakomunikował, że przed meczem reprezentacji Włoch z Argentyną nie należy spodziewać się zmiany pokoleniowej w szeregach Squadra Azzurra. – Zagrają ci, którzy wygrali Euro 2020, więc także Lorenzo Insigne i Ciro Immobile – rzekł 57-latek.

  • Reprezentacja Włoch 1 czerwca zmierzy się z Argentyną na Wembley
  • Roberto Mancini zapowiedział, że w starciu z ekipą z Ameryki Południowej zagrają piłkarze, którzy wywalczyli mistrzostwo Europy
  • Szanse gry przeciwko Leo Messiemu i spółce mają otrzymać doświadczeni gracze, na czele z Ciro Immobile i

Włosi przeciwko Albicelestes ze sprawdzonymi twarzami

Roberto Mancini udzielił ostatnio wywiadu Rai Sport, w którym ujawnił swoje plany związane z wyselekcjonowaniem kadrowiczów na bój z Argentyną. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Jednocześnie do rywalizacji staną mistrzowie Europy i mistrzowie Ameryki Południowej.

Nie brakuje głosów, że Roberto Mancini powinien zacząć przebudowywać reprezentację Włoch, zacząć ją odmładzać. Selekcjoner Squadra Azzurra nie bierze jednak pod uwagę na razie zmiany w kadrze.

Nie ma zbyt wielu możliwości wyboru. Zagramy tak, jak z Turcją, czyli kilku młody zawodników otrzyma szansę. Jeśli jednak będą dostępni wszyscy ci, którzy wygrali Euro, to zagrają przeciwko Argentynie. Dlatego, że to spotkanie, na które sami zapracowali – mówił Mancini w rozmowie z Rai Sport.

Insigne i Immobile jeszcze nie podjęli decyzji, czy kontynuować reprezentacyjną karierę, po ogromnej krytyce, jaka spadła na tych zawodników w związku z brakiem awansu Włochów na mundial.

Jeśli będzie taka możliwość, to w meczu przeciwko Argentynie zagrają Insigne i Immobile. Zobaczymy, co będzie później. Minął miesiąc od baraży o awans na mundial. Rozczarowanie na pewno wciąż pozostaje, ale niestety czasem są takie momenty, na które nic się nie poradzi – powiedział Mancini.

Czytaj więcej: Mourinho spróbuje ściągnąć kolejnego rodaka

Komentarze