Mancini zabrał głos ws. losowania grup el. MŚ 2022

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Piłkarska reprezentacja Włoch poznała w poniedziałkowy wieczór swoich rywali w eliminacjach do mundialu 2022. Selekcjoner Squadra Azzura apelował, aby przeciwnicy w postaci między innymi Szwajcarii, czy Irlandii Północnej nie byli lekceważeni.

Piłkarska reprezentacja Włoch będzie rywalizować w grupie C. Oprócz dwóch wymienionych na wstępie ekip także z Bułgarami i Litwinami.

– To grupa, której nie należy lekceważyć. Szwajcaria w moim odczuciu jest drugim najgorszym przeciwnikiem, na którego mogliśmy trafić – mówił opiekun Squadra Azzurra w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– To ekipa, która mogła równie dobrze znaleźć się w pierwszym koszyku, w gronie najlepszych drużyn. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że Szwajcarzy nie będą szczęśliwi, że na nas trafili – kontynuował Mancini.

– Mamy jasny cel, wiemy, dokąd zmierzamy. W każdym razie jesteśmy świadomi, że to będzie grupa pełna pułapek, ale nie możemy stracić ze swojego widoku głównego celu – zaznaczył Włoch.

– Jedziemy na Euro, aby wygrać turniej. To nie będzie łatwe, ale to jest nasz cel, do którego dążymy – powiedział Mancini.

Przypomnijmy, że Włosi rywalizację o przepustki na mistrzostwa świata zaczną już w marcu, rozgrywając trzy spotkania. Dokładny harmonogram meczów ma być ustalony we wtorkowy wieczór.

Komentarze