Mancini z jednoznacznym apelem. “Muszą czuć chęć bycia tutaj”

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch zmierzy się w piątkowy wieczór w hicie dywizji A w Lidze Narodów UEFA z Anglią. Przed tym spotkaniem z dziennikarzami spotkał się selekcjoner Azzurrich, który dał do zrozumienia, że jest gotowy na wprowadzenie zmian w drużynie, ale potrzebuje do tego czasu.

  • Reprezentacja Włoch rozczarowała tym, ze nie wywalczyła awansu na mundial
  • Azzurrich czeka w najbliższym czasie solidna przebudowa kadry
  • Kilka słów na temat sytuacji w swojej ekipie przekazał selekcjoner mistrzów Europy

Mancini pełen wiary w reprezentację Włoch

Reprezentacja Włoch do starcia na Stadio San Siro z aktualnymi wicemistrzami Europy podejdzie po bolesnej porażce z Niemcami (2:5). Squadra Azzurra chce zatem za wszelką cenę poprawić nastroje swoim kibicom, a jednocześnie włączyć się w walkę o awans do Final Four rozgrywek.

Przed piątkowym starciem trener Roberto Mancini przekonywał, że nie zamyka się na zmiany w swojej ekipie.

– Gdyby zmiana mojego systemu gry oznaczała wygranie wszystkich gier, zrobiłbym ten krok. Wierzę, że ta drużyna narodowa ma osobowość, która pomagała nam od dawna. Muszę dostosować się do zawodników, których mam. To właśnie osiągnęliśmy, tworząc zespół cztery lata temu – mówił selekcjoner mistrzów Europy cytowany przez Football Italia.

Mancini wysłał też jasną wiadomość do włoskich piłkarzy, zwłaszcza tych, którzy nie znaleźli się na zgrupowaniu kadry. Mowa między innymi o Mattii Zaccagnim oraz Nicolo Zaniolo. – Muszą czuć chęć bycia tutaj również w trudnych sytuacjach – przekonywał selekcjoner Azzurrich.

Czytaj więcej: Włochy z Anglią mogą zagrać w nowym ustawieniu

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. września 2022 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze