Mancini: wybór graczy na Euro będzie trudny

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego Euro 2021 zwycięstwem nad San Marino (7:0). Po meczu selekcjoner Squadra Azzurra przyznał, że czeka ją go trudne wybory przy wyborze ostatecznego składu, który zabierze na turniej.

  • Reprezentacja Włoch wysoko pokonała San Marino
  • Roberto Mancini pochwalił część graczy, w tym kapitana w piątkowym spotkaniu, Federico Bernardeschiego
  • Selekcjoner przyznał, że ostateczna selekcja zawodników na Euro będzie bardzo trudna

Mancini: w drugiej połowie byliśmy lepsi

Trudno uznać starcie z reprezentacją San Marino za wymierny sprawdzian przed mistrzostwami Europy, ale Włosi – zwłaszcza po przerwie – zaprezentowali się naprawdę dobrze.

Byliśmy trochę agresywniejsi po przerwie i szybciej podawaliśmy piłkę. To ważniejsze niż sam wynik – powiedział Roberto Mancini po spotkaniu. Włoch przyznał, że teraz czeka go niezwykle trudny proces selekcji składu. – Już wcześniej mieliśmy pewne dylematy i ten mecz nie pomógł w rozwiązaniu ich w wielkim stopniu, choć oczywiście, trochę tak. Musimy wybrać pomiędzy kilkoma bardzo utalentowanymi zawodnikami, a to zawsze trudne – dodał.

Federico Bernardeschi był tego dnia kapitanem reprezentacji Włoch i zaprezentował się świetnie. Zawodnik Juventusu brał udział we wszystkich akcjach bramkowych swojej drużyny.

Bernardeschi zawsze pozostawia po sobie dobre wrażenie. To jeden z chłopaków, którzy najbardziej pomogli nam w awansie na turniej, więc nie możemy narzekać na jego występy w kadrze – pochwalił podopiecznego selekcjoner. Wyznał też, że zmiana Moise Keana w przerwie nie była podyktowana kwestiami taktycznymi. – Szybko otrzymał cios i miał kilka problemów, więc zdjąłem go w przerwie. Świetnie radził sobie w Paris Saint-Germain, ma wielkie pole do poprawy, a przy tym już jest bardzo ważnym zawodnikiem reprezentacji – dodał Mancini.

Zobacz również: Włosi bezlitośni dla San Marino. Świetny mecz Bernardeschiego.

Przed Euro 2021 Squadra Azzurra czeka jeszcze jeden sparing. W najbliższy piątek zmierzą się z reprezentacją Czech.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 4. czerwca 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze