Mancini wskazał zespół, którego chce uniknąć w barażach

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch po bezbramkowym remisie z Irlandią Północną w poniedziałkowym spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw świata będzie musiała rywalizować o awans na mundial w Katarze w barażach. Selekcjoner Squadra Azzurra w jednym z wywiadów zakomunikował, że wolałby uniknąć starcia z Portugalią w walce o awans na światowy czempionat.

  • Reprezentacja Włoch zakończyła rywalizację w grupie C eliminacji do mistrzostw świata na drugim miejscu
  • Mistrzowie Europy o awans na mundial będą musieli walczyć w marcu przyszłego roku
  • Roberto Mancini ujawnił, jakiego rywala wolałby uniknąc w barażach

Mancini zaapelował o optymizm

Reprezentacja Włoch zakończyła rywalizację w grupie C za plecami Szwajcarii. Helweci pewnie pokonali Bułgarię 4:0 w poniedziałkowy wieczór. Tym samym zespół Murata Yakina jest już pewny gry na mundialu w Katarze. Tymczasem wciąż drżeć muszą Włosi.

– Myśleliśmy, że już zakwalifikowaliśmy się, ale musimy nauczyć się akceptować wyniki na boisku. Nawet jeśli są one negatywne – mówił Roberto Mancini cytowany przez Football Italia.

– Wciąż mamy duże szanse na awans na mundial. Przegraliśmy tylko raz w ostatnich 40 spotkaniach, więc musimy myśleć pozytywnie – kontynuował Włoch.

Ostatnie mecze w ramach fazy grupowej europejskich eliminacji do mistrzostw świata rozegrane zostaną we wtorkowy wieczór. Opiekun Squadra Azzurra został zatem zapytany, na kogo nie chciałby trafić w barażach.

– Gdybym miał wybrać jeden zespół, na który nie chciałbym trafić, byłaby to Portugalia – powiedział krótko Mancini.

Czytaj więcej: Włosi nadal bez awansu, zagrają w barażach!

Komentarze