Mancini: To była właściwa postawa drużyny

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Roberto Mancini docenił swoją drużynę po wygranym 6:0 przez reprezentację Włoch spotkaniu z Liechtensteinem w grupie J eliminacji do mistrzostw Europy. Opiekun Squadra Azzurra przekonywał, że jego podopieczni od pierwszych fragmentów rywalizacji grali z odpowiednim nastawianiem.

Czytaj dalej…

Włochy po dwóch marcowych meczach w ramach eliminacji do Euro 2020 mają na swoim koncie sześć punktów, osiem strzelonych goli i ani jednego straconego.

– Od samego początku mieliśmy odpowiednie nastawianie. Zakładaliśmy, że wygramy ten mecz, ale ważne było, aby zachować odpowiedni poziom koncentracji – mówił Mancini przed kamerą Rai Sport.

– Ważne było, abyśmy stworzyli wiele szans i zmieniali swoje pozycje, aby nasza gra mogła być satysfakcjonująca. Mam nadzieję, że zawodnicy, którzy debiutowali w kadrze, zostaną w reprezentacji na kilka lat, co naprawdę spełniłoby moje oczekiwania – dodał Włoch.

Dodajmy, że w czerwcu swoje kolejne spotkania team z Półwyspu Apenińskiego rozegra przeciwko Grecji oraz Bośni i Hercegowinie.

Komentarze