Mancini: Stać nas na wygranie Euro 2020

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Ciekawego wywiadu Corriere della Sera udzielił ostatnio selekcjoner reprezentacji Włoch w osobie Roberto Manciniego, który przekonywał, że Squadrę Azzurra stać na triumf w trakcie mistrzostw Europy w 2020 roku. Warto odnotować, że 14 maja minie rok, od kiedy 54-latek objął stery nad ekipą z Półwyspu Apenińskiego.

Czytaj dalej…

– Trauma po mistrzostwach świata minęła – powiedział Mancini w rozmowie z Corriere della Sera.

– Musimy pamiętać o tym, aby w przyszłości nie powtórzyła się już sytuacja, że nie gramy na ważnej imprezie, ale mamy obowiązek myśleć o tym, co przed nami, a nie za nami – dodał Włoch.

– Nie ma drużyn, które są wyraźnie lepsze od nas. Argentyna nie mogła wygrać Copa America z Leo Messim, a inni nie mają takiego zawodnika w swoich szeregach, więc dlaczego nie możemy myśleć o wygraniu Mistrzostw Europy? – pytał retorycznie opiekun Squadra Azzurra.

– Barella, Chiesa, Zaniolo, Romagnoli i wielu innych? Tak, byliśmy na tyle odważni, aby skupić się na młodych graczach, a mogą mogą pojawić się kolejni, ponieważ mamy o wiele więcej dobrych piłkarzy – zaznaczył.

– Kean nie gra dla Juve, ale w innych klubach nie miałby kłopotów z regularnymi występami, Tonali powinien grać w Serie A, Sensi ma ogromną jakość, śledzę też poczynania Pellegriego – dodał Mancini.

– Młodzi zawodnicy mogą być ważnym ogniwem w naszej drużynie. Za dwa lata możemy stworzyć silną ekipę, która może dobrze radzić sobie na Euro,  a później także na mundialu – kontynuował.

Komentarze