Mancini rozczarowany, bo żaden włoski klub nie skusił się na Gnonto

Wilfried Gnonto
Wilfried Gnonto fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch nie wygrała pierwszego meczu w ramach eliminacji do Euro 2024 przeciwko Anglii (1:2). Tymczasem Roberto Mancini nie ukrywa, że jest mocno rozczarowany tym, że żaden włoski klub nie zdecydował się na pozyskanie Wilfrieda Gnonto w trakcie letniego okna transferowego.

  • Wilfried Gnonto to jeden z młodszych zawodników w reprezentacji Włoch
  • Roberto Mancini wychodzi z założenia, że grzechem jest nie korzystać z możliwości zawodnika
  • Selekcjoner Squadra Azzurra jest jednocześnie zawiedziony tym, że żaden włoski klub nie zdecydował się na pozyskanie piłkarza

“Mógł grać dla Fiorentiny lub Sampdorii”

Reprezentacja Włoch ma jasny cel na trwające eliminacje, aby wywalczyć awans na mistrzostwa Europy. Pierwszy mecz nie zaczął się po myśli Azzurrich. Tymczasem włoskie media zajęły się tematem związanym z krytyką włoskich klubów przez Roberto Manciniego, który jest mocno zawiedziony tym, że żaden włoski klub nie zdecydował się na pozyskanie Wilfrieda Gnonto.

19-letni zawodnik latem minionego roku był do pozyskania za pięć milionów euro ze szwajcarskiego FC Zurich. Gnonto, zamiast wrócić do ojczyzny, trafił ostatecznie do Leeds United, które aktualnie występuje w Championship.

Młody zawodnik to jeden z najnowszych przykładów młodych włoskich talentów, które nie są jeszcze na takim poziomie, aby móc wpływać na postawę ekip z Serie A. Mimo wszystko tego typu graczy stara się wspierać aktualny selekcjoner Squadra Azzurra.

Czytaj więcej: Młody talent Juventusu na liście życzeń klubów z Premier League

Komentarze