Mancini podzielił się swoją opinią na temat hitu Inter – Juventus

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini udzielił ostatnio wywiadu La Gazzetta dello Sport. Opiekun Squadra Azzurra podzielił się w nim swoimi przemyśleniami na temat hitu włoskiej ekstraklasy, w którym Inter Mediolan zmierzy się z Juventusem FC.

Selekcjoner reprezentacji Włoch dał do rozumienia, że niedzielne Derby d’Italia mogą mieć kluczowe znaczenie przede wszystkim dla drużyny Andrei Pirlo. Ponadto Roberto Mancini przekonywał, że Gianluigi Donnarumma to aktualnie najlepszy bramkarz na świecie.

– Inter w ostatnich latach cały czas się rozwija. Z drugiej jednak strony Juventus ma niezwykle wyrównaną kadrą, a także doświadczenie po wywalczeniu dziewięciu z rzędu mistrzostw Serie A – mówił były trener Zenitu Sankt Petersburg.

– Mam wrażenie, że niedzielne starcie będzie miało decydujące znaczenie dla Juve. Ta drużyna nie może pozwolić sobie na stratę punktów, mając na uwadze to, że są przed nią w tabeli włoskiej ekstraklasy trzy ekipy – kontynuował Mancini.

– Muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się pomysł na grę wdrażany przez Pirlo. Lubi ofensywną piłkę nożną. Juventus w każdym razie nie zmienił się za bardzo. Nie ma jeszcze regularności w jego grze. Na to potrzebny jest czas – zaznaczył Włoch.

– Inter i Juventus są na pewno faworytami do scudetto. Aczkolwiek jestem w stanie wyobrazić sobie, że AC Milany kończy ligę na pierwszym miejscu. Chociaż nie spodziewałem się tego, że mogą w tym sezonie radzić sobie tak dobrze – mówił opiekun włoskiej reprezentacji.

– Rossoneri mają też w swoim składzie Gigi Donnarummę, który według mnie jest najlepszym bramkarzem na świecie – zakończył Mancini.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 15:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Mancini podzielił się swoją opinią na temat hitu Inter – Juventus

Wygramy na straszydle San siro. Ronaldo ukąsi i przejdzie do historii jako najlepszy strzelec świata. Musimy gonić czołówkę a Milan będzie niebawem systematycznie tracił punkty. Cagliari im urwie punkty w poniedziałek jestem przekonany . Forza Juve