Mancini: po wygraniu Euro przyszło wielkie rozczarowanie

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch zmierzy się dzisiaj wieczorem z Albanią w meczu towarzyskim, który odbędzie się na Air Albania Stadium. Przed tym spotkaniem na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się trener Roberto Mancini. Opiekun Squadra Azzurra kolejny raz wypowiedział się o braku reprezentacji Włoch na mundialu w Katarze.

  • Reprezentacja Włoch zaczęła juz przygotowania do eliminacji do Euro 2024
  • Przed meczem z Albanią wypowiedział się Roberto Mancini
  • Selekcjoner Squadra Azzurra kolejny raz wrócił do tematu braku Włochów na MŚ 2022

Mancini przed albańskim testem

Reprezentacja Włoch jest bez wątpienia jednym największych mistrzostw świata w Katarze. Mimo że od przegranego przez Squadra Azzurra barażu z Macedonią Północną minęło już sporo czasu, to ból włoskich kibiców wciąż jest odczuwalny w różnych wypowiedziach w mediach społecznościowych. Kolejny raz stanowisko w sprawie wyraził selekcjoner włoskiej ekipy.

– To dla nas trudny okres. Będziemy rozgrywać mecze towarzyskie, czując gorycz, że nie jesteśmy na mundialu. Jednocześnie możemy teraz zaangażować nowych zawodników, wypracować coś w planie gry – mówił Roberto Mancini cytowany przez Figc.it.

– Zasłużyliśmy na wyjazd na mistrzostwa świata, ale niestety nie wykorzystaliśmy okazji, które mieliśmy. Taka jest piłka nożna. Po wielkiej radości po triumfie na Euro 2020 pojawiło się ogromne rozczarowanie. Nic już jednak nie morzmy z tym zrobić – kontynuował Włoch.

– Mundial bez Włoch będzie inny. Postaramy się jednak działać, aby więcej już do takiej sytuacji nie doprowadzić. W podobny sposób przygotowywaliśmy się do mistrzostw Europy. Piłkarze o tym wiedzą i podzielają moje przemyślenia – powiedział selekcjoner Squadra Azzurra.

W trakcie listopadowego zgrupowania reprezentacja Włoch zmierzy się nie tylko z Albanią, ale też z Armenią. Z punktu widzenia polskich kibiców to pierwsze starcie jest ważne, bo Albańczycy są rywalem Biało-czerwonych w eliminacjach do Euro 2024. Dla Squadra Azzurra listopadowe mecze mają być przygotowaniami do marcowych starć z Anglią i Maltą w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Czytaj więcej: Albania – Włochy: typy, kursy, zapowiedź (16.11.2022)

Komentarze

Na temat “Mancini: po wygraniu Euro przyszło wielkie rozczarowanie