Mancini po mundialu w Katarze pożegna się z reprezentacją Włoch

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini ogłosił, że po mistrzostwach świata w Katarze w 2022 roku przestanie prowadzić drużynę narodową. Opiekun Squadra Azzurra jednocześnie przedstawił nazwiska trzech trenerów, którzy mogliby go zastąpić. Znanych nazwisk nie brakuje.

Aktualny selekcjoner reprezentacji Włoch przyczynił się do odbudowy zespołu po tym, jak ten nie wywalczył awansu na mundial w Rosji. W eliminacjach do mistrzostw Europy podopieczni Roberto Manciniego wygrali 10 spotkań na 10 możliwych. Włosi zanotowali zatem pewny awans na turniej, który rozegrany ma być w 12 krajach.

Tymczasem w rozmowie z Radiem Tiki Taka aktualny opiekun Squadra Azzurra dał do zrozumienia, że chce wrócić do pracy w klubowej piłce. – Nie będę już selekcjonerem reprezentacji po mistrzostwach świata w Katarze 2022. Chcę wrócić do pracy w klubie – zakomunikował Robert Manciniego cytowany przez Football Italia.

Podczas rozmowy były szkoleniowiec Zenitu Sankt Petersburg przedstawił, kto mógłby go zastąpić. – Kto mógłby mnie zastąpić? Jest wielu zdolnych trenerów. Na przykład Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti, czy Gian Piero Gasperini. Każdy z wymienionych mógłby poprowadzić reprezentację – powiedział Mancini.

Na przełomie czerwca i lipca Włosi wezmą natomiast udział w Euro. W grupie A rywala Squadra Azzurra będą reprezentacje: Turcji, Szwajcarii i Walii. Przypomnijmy, że start mistrzostw Europy zaplanowany jest na 11 czerwca w Rzymie, a finał na 11 lipca. Areną ostatniego spotkania w turnieju ma być stadion Wembley. W meczu otwarcia Włosi zmierzą się z Turcją.

Komentarze