Mancini po meczu ze Szwajcarią: nie możemy nie wygrywać takich spotkań

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch w niedzielny wieczór tylko zremisowała bezbramkowo ze Szwajcarią w meczu w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Po zakończeniu spotkania rozdrażniony takim obrotem wydarzeń był selekcjoner Squadra Azzurra.

  • Reprezentacja Włoch w niedzielny wieczór zaliczył drugi remis z rzędu
  • Squadra Azzurra nie była w stanie pokonać Szwjacarów w Bazylei
  • Po zakończeniu spotkania opiekun Squadra Azzurra skomentował potyczkę z Helwetami

Reprezentacja Włoch śrubuje serię bez porażki

Reprezentacja Włoch zaliczyła drugi remis z rzędu we wrześniu. Kilka dni wcześniej aktualni mistrzowie Europy podzielili się punktami z Bułgarią po remisie 1:1.

– Jesteśmy w momencie, w którym piłka po prostu nie chce wpaść do bramki. Mieliśmy wystarczająco dużo sytuacji strzeleckich, aby wygrać mecz, ale się nie udało – mówił Roberto Mancini w rozmowie z Rai Sport.

– Nie mam na myśli rzutu karnego. Mam na myśli inne nasze okazje do zdobycia bramki. Musimy być bardziej zdeterminowani w sprawie zrealizowania swojego celu. To nasze kolejne spotkanie, którego nie mogliśmy nie wygrać – kontynuował Włoch.

– W drugiej części meczu było nam trudniej. Niemniej mieliśmy sytuacje strzeleckie zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Czy październikowa potyczka ze Szwajcarią będzie decydowała o awansie? Myślę, że tak – powiedział opiekun reprezentacji Włoch.

W tabeli grupy C aktualnie reprezentacja Włoch plasuje się na pierwszym miejscu z dorobkiem 11 punktów na koncie. Drugą Szwajcarię podopieczni Roberto Manciniego wyprzedzają o cztery oczka.

Czytaj więcej: Sensacja! Mistrzowie Europy zremisowali z Bułgarią

Komentarze

Na temat “Mancini po meczu ze Szwajcarią: nie możemy nie wygrywać takich spotkań