Mancini po meczu z Turcją: przed nami jeszcze długa droga na Wembley

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0 (0:0) w meczu otwarcia Euro z Turcją. Tym samym trwa świetna seria Squadra Azzurra bez porażki, która została zapoczątkowana w 2018 roku. Tymczasem po zakończeniu spotkania kilka zdań komentarza wyraził opiekun włoskiej ekipy.

  • Reprezentacja Włoch w inauguracyjnym spotkaniu na Euro udanie zaczęła turniej
  • Squadra Azzurra odniosła przekonujące zwycięstwo nad Turcją, prezentując koncertową grę
  • Po zakończeniu meczu starcie z Gwiazdami Półksiężyca skomentował selekcjoner włoskiej ekipy

Reprezentacja Włoch zaczęła drogę na Wembley

Reprezentacja Włoch do przerwy remisowała w piątkowym starciu 0:0. Po zmianie stron walec z Półwyspu Apenińskiego nie dał jednak żadnych szans rywalom. Mimo że Cengiz Under przez kilka minut po wejściu na boisku ożywił nieco poczynania Gwiazd Półksiężyca.

– Osiągnęli dobry wynik. W pierwszej połowie co prawda nie udało nam się zdobyć bramki, ale w drugiej połowie się odblokowaliśmy. Zwycięstwo nie było jednak łatwe, bo Turcja to naprawdę niezła drużyna – mówił Roberto Mancini w rozmowie z Rai Sport.

– Decydujące w trakcie spotkania było to, jak poruszaliśmy się z piłką na boisku. To pozwoliło nam znajdować wolne przestrzenie. Ważne było dla nas, aby dobrze zacząć turniej. Cieszymy się, mogliśmy sprawić trochę radości kibicom i wszystkim Włochom – kontynuował selekcjoner Squadra Azzurra.

– To było wspaniały wieczór, ale mam nadzieję, że będzie ich znacznie więcej. Wembley? Do finału jeszcze daleka droga. Musimy rozegrać jeszcze sześć spotkań – podsumował Mancini.

Reprezentacja Włoch kolejny mecz na Euro rozegra w najbliższą środę ze Szwajcarią. Dzisiaj odbędzie się natomiast drugi bój w grupie A, w którym Walia skonfrontuje się z Helwetami. Start rywalizacji zaplanowany jest na 15:00.

Czytaj więcej: Euro 2021: Włosi zmiażdżyli Turków, grając koncertowo i bez kalkulacji

Włochy
Szwajcaria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. czerwca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze