Mancini otrzyma drugą szansę

Roberto Mancini
Roberto Mancini Pressfocus

Włoski futbol pogrążył się w żałobie. Azzurri nie pojadą na drugi mundial z rzędu, a do tego żaden klub nie reprezentuje już Calcio w Lidze Mistrzów. Roberto Mancini nie tak dawno był człowiekiem sukcesu. Natomiast po wstydliwej wpadce w Palermo, pojawiły się plotki o końcu przygody w kadrze. Pomimo nie wypełnienia planu minimum, FIGC dalej zamierza współpracować z 57-latkiem.

  • Reprezentacja Włoch nie pojedzie na mundial w Katarze
  • Zła postawa w końcówce eliminacji i barażach podważyły kompetencje Manciniego
  • Szef FIGC nie chce jednak rozstawać się z obecnym opiekunem Azzurrich

Mancini zostaje w reprezentacji

Do tej pory Roberto Mancini nie skomentował plotek łączących go z odejściem z reprezentacji. Włosi na własne życzenie nie zagrają w finale baraży, co dla całego narodu wciąż jest wielkim szokiem. Pojedynek z Macedonią Płn. miał być przyjemnym spacerkiem. Tymczasem rywal przez większość meczu odpierał ataki mistrzów Europy i na sam koniec zadał śmiertelny cios.

Czas leczy rany, dlatego nikt z włoskiej federacji nie chce nawet słyszeć o zwolnieniu 57-latka. Kilka miesięcy temu Azzurri świętowali triumf w Euro 2020. Niemniej jednak już we wrześniowych eliminacjach do katarskiego mundialu zaczęły pojawiać się problemy. Dwa wstydliwe remisy na koniec zmagań w fazie grupowej oznaczały przymus walki o wyjazd do Kataru przez baraże. Nadzieja na wielki turniej już umarła, ale według Gabriele Graviny, Roberto Mancini powinien zostać za sterami kadry.

Mam nadzieję, że Mancini będzie kontynuował swoją pracę. Jest zaangażowany w ten projekt, mam nadzieję, że zdoła otrząsnąć się z przegranych eliminacji, tak jak wszyscy Włosi, i że pozostanie u steru, aby kontynuować naszą wspólną wizję i pomysł na rozwój kadry – zaznaczył szef FIGC.

Nie możemy stracić entuzjazmu z zeszłego lata. Tego wieczoru ponownie zobaczyliśmy tę silną więź między kibicami a zespołem. Krytyka jest nieunikniona, ale nie chcemy ryzykować jeszcze większych szkód – dodał działacz.

Reprezentacja Włoch ostatni raz wyszła z grupy na mundialu w 2006 r. Była to złota era Azzurrich, którzy w finale mistrzostw pokonali Francję po rzutach karnych. Od tamtej pory nic nie szło po ich myśli, co po czwartkowej porażce przez większość kibiców jest nazywane “Maledizione dei Mondiali” – “mundialowa klątwa”.

Czytaj więcej: Katastrofa na własne życzenie. Włosi znów obejrzą mundial tylko w telewizji

Komentarze

Na temat “Mancini otrzyma drugą szansę