Mancini ocenił występ Squadra Azzurra

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w środowy wieczór w świetnym stylu pokonała Litwę w spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata. Mistrzowie Europy wygrali spotkanie 5:0, mimo że zagrali w eksperymentalnym zestawieniu. Po zakończeniu spotkania Roberto Mancini nie krył zadowolenia z postawy swojego zespołu.

  • Reprezentacja Włoch wróciła w meczu z Litwą na zwycięski szlak
  • Mistrzowie Europy odnieśli przekonujące zwycięstwo 5:0 nad zespołem Valdasa Ivanauskasa
  • Roberto Mancini pozwolił sobie na ocenę występów swojej drużyny

Reprezentacja Włoch pokazała klasę

Reprezentacja Włoch w starciu na MAPEI Stadium nawet przez chwilę nie oddała inicjatywy rywalom. Zwycięstwo Squadra Azzurra było zdecydowanie zasłużone, a udane występy w szeregach włoskiej ekipy zaliczyli: Moise Kean oraz Giacomo Raspadori.

Włosi dzięki środowej wygranej zakończyli serię kolejnych zremisowanych spotkań. Warto zaznaczyć, że względem meczu ze Szwajcarią opiekun zwycięzców ostatniego europejskiego czempionatu zdecydował się na osiem zmian w składzie.

– Pomimo utraty wielu zawodników w ostatnich dniach, zespół zareagował bardzo dobrze. Oczywiście nasi rywale nie postawili wysoko poprzeczki, ale nie zawsze można zdobyć pięć, czy sześć bramek. Tym samym oceniam występ zespołu pozytywnie – mówił Mancini przed kamerą Rai Sport.

Raspadori i Kean są bardzo młodzi, ale opiekun Squadra Azzurra dał do zrozumienia, że jest gotowy dać im kolejną szansę.

– Raspadori był już z nami na Euro. Wiedzieliśmy, że ma jakość. To jednak wciąż młody piłkarz, który musi zbierać doświadczenie. Wszystko zależy jednak od samych piłkarzy i tego, co będą prezentować. Jeśli będą ciężko pracować, to tylko od nich zależy, czy otrzymają kolejną szansę – powiedział selekcjoner reprezentacji Włoch.

Reprezentacja Włoch w tabeli grupy C jest na pierwszym miejscu z dorobkiem 14 punktów na koncie.

Czytaj więcej: Rezerwowi pokazali klasę i rozgromili Litwę

Komentarze