Mancini o składzie Włochów na Euro 2020

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini potwierdził, że ma już w dużej mierze jasność w kwestii składu na Euro 2020, które rozegrane zostaną latem.

Czytaj dalej…

Włosi w fazie grupowej zmierzą się z Turcją, Szwajcarią i Walią. Drużyna Roberto Manciniego wszystkie mecze na tym etapie rozegra na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

– Decyzja w sprawie większości składu na Euro 2020 już zapadła – powiedział Mancini, który żałuje, że nie będzie mógł skorzystać z utalentowanego zawodnika Romy Nicolo Zaniolo. – To rozczarowujące, że Nicolo Zaniolo doznał tej kontuzji, ponieważ by w stanie pełnić kilka różnych ról, ale uważam, że mamy przyzwoity wybór zarówno w środku pola, jak i ataku – stwierdził szkoleniowiec.  

Większe obawy dotyczą defensywy włoskiego zespołu, tym bardziej, że od sierpnia ubiegłego roku z powodu poważnej kontuzji kolana pauzuje Giorgio Chiellini.

– Chiellini ma się lepiej i jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem, na którego wszyscy inni chłopcy mogą liczyć. Jest więc dla nas bardzo ważny – powiedział obrońca. – Gianluca Mancini przechodzi przez trudny moment, ale to naturalne w trakcie sezonu. Ma jednak bardzo duże umiejętności i jest silny pod względem fizycznym.

Więcej odpowiedzi na ostatnie pytania dotyczące składu Manciniemu powinny dać towarzyskie spotkania z Anglią i Niemcami, które rozegrane zostaną w marcu. – Jesteśmy silni, ale te mecze z wielkimi drużynami mogą dać nam ważne wskazówki co do tego, gdzie jesteśmy. Wiemy jednak, że mamy dobrą drużynę i wierzę, że bardzo dobrze poradzimy sobie na Euro – dodał.

Komentarze