Mancini o Pinamontim i Zaniolo

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec reprezentacji Włoch Roberto Mancini uważa, że zawodnika Genoi Andrea Pinamonti jest przyszłością włoskiej kadry. Szkoleniowiec wypowiedział się również na temat Nicolo Zaniolo, którego widzi na środku pomocy.

Czytaj dalej…

– Naszym następnym napastnikiem będzie Pinamonti, to przyszłość reprezentacji. Musi nadal się rozwijać i uczyć – powiedział Mancini.

– Na razie musimy jednak patrzeć na teraźniejszość i starać się wygrywać. Jeden z czterech (Quagliarella, Immobile, Balotelli i Belotti – przyp. red.) zacznie, ale spodziewam się, że przed Euro 2020 pojawi się ktoś nowy – kontynuował.

Mancini wypowiedział się również na temat Nicolo Zaniolo, który nie znalazł się ostatnio w kadrze. Szkoleniowiec nadal jednak wysoko ceni zawodnika Romy.

– We wrześniu powołałem go, ponieważ wydawał mi się dobry i chciałem go lepiej poznać. Potem, w ciągu sześciu miesięcy, bardzo się rozwinął. On, podobnie jak Chiesa, jest młody i nadal nie dojrzał w 100 procentach pod wieloma względami – mówił Mancini.

– Muszą grać wiele spotkań i mają przed sobą długą drogę do przebycia. Dla mnie, Zaniolo, z jego techniką i fizycznością, jest lepszy w środku pola. Na pewno nie jest napastnikiem – dodał.

Komentarze