Mancini na brak ofert nie będzie narzekał, są już pierwsi chętni

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Roberto Mancini może niebawem zakończyć swoją pracę z reprezentacją Włoch. We włoskich mediach nie brakuje natomiast spekulacji, jakie może być kolejne miejsce pracy doświadczonego trenera.

  • Roberto Mancini i jego przyszłość w reprezentacji Włoch stoi pd znakiem zapytania
  • Nie milkną spekulacje na temat potencjalnego nowego miejsca pracy 57-latka
  • Podobno chęć zatrudnienia Włocha mogą mieć Man Utd i PSG

Mancini na celowniku gigantów

Roberto Mancini objął stery nad reprezentacją Włoch w 2018 roku. Squadra Azzurra pod wodzą 57-latka wygrała Euro 2020. Niemniej nie udało się temu trenerowi wywalczyć przepustki do gry na mundialu w Katarze.

W najbliższy wtorek Squadra Azzurra zmierzy się w spotkaniu kontrolnym z Turcją. W powszechnej opinii Mancini po tym starciu ma podziękować za współpracę z Włoską Federacją Piłki Nożnej, mimo że ma kontrakt ważny do 2026 roku.

Możliwe jest natomiast, że włoski trener wróci do pracy w klubie. W kolejce po zatrudnienie Manciniego ustawili się już giganci europejskiej piłki. The Mirror i TalkSport podają, że zainteresowany zatrudnieniem Włocha może być Man Utd.

Klub z Old Trafford szuka następcy dla Ralfa Rangnicka, który jest opcją tymczasową po rozstaniu z Ole Gunnarem Solskjaerem. Pierwszym wyborem Man Utd wydaje się Erik ten Hag, ale ten trener ma ważną umowe z Ajaxem.

Tymczasem dziennikarz Gianluca Longoria ze SportItalia sugeruje, że również PSG wyraziło zainteresowanie Mancinim. Gdyby Włoch objął stery nad ekipą z Parc des Princes, mógłby współpracować między innymi z dobrze mu znanymi Gianluigim Donnarummą, czy Marco Verrattim.

Czytaj więcej: Cannavaro potencjalnym następcą Manciniego

Komentarze