Francuski gigant może podebrać Włochom selekcjonera

Roberto Mancini
Roberto Mancini Pressfocus

Działacze Paris-Saint Germain rozważają już zmianę na ławce trenerskiej, a media wskazują na potencjalnych kandydatów. W tym gronie wymieniany jest Roberto Mancini. Mistrzowie Francji mogą postarać się podebrać reprezentacji Włoch szkoleniowca. 

  • Pozycja Roberto Manciniego w reprezentacji Włoch słabnie
  • Włosi rozczarowują, a trener nie jest zadowolony z zaangażowania swoich podopiecznych
  • Sytuacją szkoleniowca zainteresowane jest PSG, które latem planuje zwolnić Christophe Galtiera

Roberto Mancini może zastąpić w Paryżu Chrsitophe Galtiera

Współpraca z Christophe Galtierem nie układa się po myśli włodarzy Paris-Saint Germain. Zespół odpadł już z rozgrywek pucharu Francji, pucharu ligi francuskiej i Ligi Mistrzów. Pozostała mu jedynie rywalizacja w Ligue 1. Właściciele klubu liczyli zdecydowanie na dużo więcej.

Dziennikarze francuscy uważają, że wraz z końcem sezonu Christophe Galtier zostanie zwolniony, a PSG postara się o sprowadzenie na jego miejsce gwiazdy. Wymienia się przede wszystkim osoby Roberto Manciniego i Antonio Conte.

La Repubblica uważa, że pozycja Roberto Manciniego słabnie, a selekcjoner czuje się rozczarowany postawą swoich zawodników. W jego opinii priorytetem dla młodych graczy jest piłka klubowa, a obowiązki reprezentacyjne schodzą na dalszy plan. Dlatego też może on odejść z reprezentacji Włoch i zaakceptować ofertę PSG.

Kontrakt Manciniego z włoską federacją ważny jest jeszcze do końca lipca 2026 roku. Trener pobiera pensję w wysokości 3 milionów euro rocznie. W Paryżu mógłby liczyć na dużo wyższe wynagrodzenie. 

Komentarze