Mancini: kadry na EURO powinny zostać zwiększone

Roberto Mancini
Roberto Mancini PressFocus

Roberto Mancini uważa, że przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, reprezentacje grające na mistrzostwach Europy powinny mieć możliwość poszerzenia swojej kadry do 25 lub 26 zawodników.

Mancini: należy zwiększyć liczbę zawodników w kadrach

Selekcjoner reprezentacji Włoch jest zdania, że panująca pandemia koronawirusa sprawia, że Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) powinna wprowadzić zwiększenie liczby zawodników, jacy mogą reprezentować swój kraj na nadchodzących mistrzostwach Europy.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby poszerzenie kadr reprezentacyjnych do 25 albo 26 zawodników. To był bardzo trudny sezon i nie wiadomo, co może się wydarzyć. Co, jeżeli któryś z graczy uzyska pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa? Trudno byłoby powołać w międzyczasie nowego zawodnika, wszyscy będą wówczas przebywać na wakacjach. Jeżeli UEFA podjęłaby taką decyzję, całkowicie bym się z nią zgodził – powiedział Roberto Mancini w rozmowie z Rai Sport.

Trudno odmówić racji selekcjonerowi Squadra Azzurra. Na marcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski już czterech zawodników zostało zdiagnozowanych pozytywnie na obecność koronawirusa. Jeszcze przed spotkaniem z Węgrami (3:3) z kadry wypadł Mateusz Klich. Później dołączył do niego Łukasz Skorupski. Dziś rano rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że kolejnymi zakażonymi są Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski. Mimo, że pomocnik moskiewskiego Lokomotiwu jest ozdrowieńcem, jego występ w prestiżowym meczu na Wembley stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Włosi z przytupem rozpoczęli eliminacje do nadchodzącego mundialu. Pokonali zarówno Irlandię Północną i Bułgarię (dwukrotnie po 2:0). Na zakończenie marcowego zgrupowania czeka ich jeszcze wyjazdowe starcie z Litwą.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze