Włochy z Anglią mogą zagrać w nowym ustawieniu

Roberto Mancini
Roberto Mancini PressFocus

Reprezentacja Włoch w piątkowym spotkaniu Ligi Narodów z Anglią może wystąpić w nowym ustawieniu. Przeprowadzenie takiej zmiany na selekcjonerze Roberto Mancinim mogą wymusić kontuzje oraz chęć znalezienia rozwiązania ofensywnych problemów zespołu.

  • Roberto Mancini szuka różnych rozwiązań na problemy z jakimi zmaga się przy prowadzeniu reprezentacji Włoch
  • Jedną z możliwości jest zmiana ustawienia na piątkowy mecz z Anglią
  • Mecz Ligi Narodów Włochy – Anglia rozegrany zostanie w piątek (23 września) o godzinie 20:45

Mancini szuka rozwiązań

Reprezentacja Włoch po czterech kolejkach zajmuje dopiero trzecie miejsce w grupie i w piątkowy wieczór zmierzy się z Anglią. Obie drużyny są bezpośrednimi rywalami w walce o pozostanie w dywizji A. 

W ostatnim czasie włoska drużyna zmaga się przede wszystkim z ofensywnymi problemami. W ostatnich 14 spotkaniach podopieczni Roberto Manciniego zdobyli tylko 18 bramek. Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowej selekcjoner włoskiej kadry przyznał, że brak skutecznych napastników jest dużym problemem dla jego zespołu, a w piątkowy wieczór będą musieli sobie poradzić także bez kontuzjowanych Federico Chiesy i Domenico Berardiego.

Problemy te mogą sprawić, że Mancini w piątek zdecyduje się na zmianę ustawienia z 4-3-3 na 3-5-2. Podczas środowego treningu w Coverciano, szkoleniowiec sprawdzał ustawienie z Toloiem, Bonuccim i Bastoni jako trójką obrońców, Di Lorenzo, Barellą Jorginho, Tonalim i Emersonem w środku pola oraz Raspadorim i Immobile w ataku.

Zobacz także: Immobile: Myślałem o odejściu z kadry

Komentarze