Mancini: Finlandia dokonała sporego postępu

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Roberto Mancini liczy na dobry start swoich podopiecznych w eliminacjach mistrzostw Europy 2020, ale przestrzega przed lekceważeniem Finlandii, którą czterokrotni czempioni globu podejmą w sobotni wieczór.

Czytaj dalej…

– Mieliśmy wątpliwości co do składu, ale zostały one rozwiązane. Jesteśmy przekonani, że ci, którzy wyjdą na boisko, będą dobrze sobie radzić, nawet jeśli inni grali razem dłużej i znali się lepiej – wyznał Mancini dla La Gazzetta dello Sport, nawiązując do kontuzji Lorenzo Insigne, Federico Chiesy i Alessandro Florenziego.

– Proces znalezienia formacji, na której można polegać, został przyspieszony bardziej niż oczekiwano, niemniej liczymy na dobrą grę i zdobycie sporej liczby goli – podkreślił opiekun Włochów, którzy w marcu zmierzą się jeszcze z Liechtensteinem.

– Awans na Euro 2020 jest naszym głównym celem. Uhonorowaliśmy Ligę Narodów do końca, ale teraz spróbujemy poprawić nasze miejsce w rankingu i ułatwić nam kolejne losowania. Obecna pozycja nie jest przez nas lubiana. Wierzę jednak w ten projekt od pierwszego dnia pracy – kontynuował Mancini.

– Finlandia to trudny rywal i dokonała sporego postępu w ostatnich dwóch latach. Teemu Pukki jest jednym z ich najlepszych zawodników i strzela dużo goli dla Norwich City w Championship. Musimy zachować spokój i skupić się na własnej marce. To nie będzie jednak proste zadanie – podsumował Mancini.

Komentarze