Mancini: Chcemy wygrać grupę

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Piłkarska reprezentacja Włoch w boju z Liechtensteinem stanie przed szansą wygrania swojego ósmego spotkania z rzędu. Przed tym starciem na konferencji prasowej wypowiedział się opiekun Squadra Azzurra, który nie ukrywał, że celem jego drużyny jest zwycięstwo w grupie.

Czytaj dalej…

– Chciałbym, abyśmy zajęli pierwsze miejsce w grupie, osiągając 30 punktów, dając jednocześnie możliwość gry tym zawodnikom, którzy dotychczas dostawali mniej szans na grę – mówił Roberto Mancini cytowany przez Football Italia.

– Chciałbym poeksperymentować z kilkoma młodymi zawodnikami, wykorzystując czas przed mistrzostwami Europy, które będą inne, niż te, które miały miejsce do tej pory. Spodziewam się więcej trudności – dodał Włoch.

– W starciu z Liechtensteinem na pewno dokonam kilku zmian, ale wciąż myślę, kto zagra. Pewni występu mogą być Sirigu i Belotti – kontynuował były trener między innymi Interu Mediolan.

– Prawdopodobne okazję do gry otrzyma również Biraghi. W każdym razie nie będę zmieniał całego zespołu, bo to byłoby ryzykowne. Nie chcę, abyśmy byli oceniani, że nie doceniamy klasy rywala – skwitował Mancini.

Komentarze