Mancini broni Jorginho po meczu ze Szwajcarią

Roberto Mancini
Roberto Mancini PressFocus

Jorginho zmarnował rzut karny w końcówce meczu reprezentacji Włoch ze Szwajcarią, w wyniku czego padł remis 1:1. Choć to utrudnia mistrzom Europy kwestię awansu na mundial, selekcjoner Mancini bronił podopiecznego.

  • Jorginho zmarnował rzut karny w ostatnich minutach meczu między Włochami i Szwajcarią
  • Spotkanie zakończyło się remisem, przez co mistrzowie Europy muszą wygrać – najlepiej wysoko – z Irlandią Północną
  • Selekcjoner Mancini bronił jednak zawodnika Chelsea w konferencji pomeczowej

Mancini: Jorginho chciał wykonać jedenastkę i miał do tego prawo

Była 90. minuta spotkania eliminacji do mistrzostw świata pomiędzy reprezentacjami Włoch i Szwajcarii. Squadra Azzurra otrzymała rzut karny, do którego podszedł etatowy wykonawca tego stałego fragmentu gry, Jorginho. Pomocnik Chelsea uderzył jednak ponad poprzeczką, a spotkanie zakończyło się remisem.

Zmarnowaliśmy rzut karny w pierwszym meczu ze Szwajcarią [wówczas również nie wykorzystał go Jorginho – przyp. PP] i jeden w rewanżu. Takie rzeczy się zdarzają. Jorginho czuł się na siłach, by podejść do piłki i miał do tego prawo. Jest jednym z wykonawców jedenastek w naszej drużynie – bronił podopiecznego Roberto Mancini. – W pierwszej połowie cierpieliśmy i mieliśmy problemy. Potem byliśmy już lepsi, ale zabrakło nam zwycięskiego gola – dodał.

Ten rezultat utrudnia Włochom kwestię bezpośredniego awansu na mistrzostwa świata. Obecnie mistrzowie Europy są liderami grupy C, ale jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramek. Pod tym względem mają przewagę dwóch goli nad Szwajcarami, więc o zajęciu pierwszego miejsca zadecyduje ostatnia kolejka. W niej Squadra Azzurra zmierzy się na wyjeździe z trzecią Irlandią Północną, a Helweci podejmą u siebie czwartą Bułgarię.

W meczu z Irlandią Północną zaczniemy z przewagą i to niemałą. Jeżeli zagramy dobrze i strzelimy bramki, których nie strzeliliśmy dzisiaj [w piątek – przyp. PP]… To był trudny mecz uwarunkowany szybko utraconym golem. Szkoda, że nie strzeliliśmy po przerwie – zakończył selekcjoner Włochów.

Kluczowe dla Squadra Azzurra spotkanie z Irlandią Północnej odbędzie się w poniedziałek o godzinie 20:45.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze