Mancini: Anglia zasłużyła na miejsce w finale

Roberto Mancini
Roberto Mancini PressFocus

Już w niedzielę Włosi zmierzą się z Anglią w wielkim finale Euro 2020. Selekcjoner Squadra Azzurra uważa, że przeciwnicy jego drużyny zasłużyli na udział w tak prestiżowym spotkaniu.

  • W niedzielę czeka nas wielki finał Euro 2020, który rozegra się pomiędzy Włochami i Anglikami
  • Selekcjoner Squadra Azzurra uważa, że jego rywale w pełni zasłużyli, by się w nim znaleźć

Mancini: reprezentacja Anglii pozwala ci na bardzo niewiele

Reprezentacja Włoch wywalczyła sobie miejsce w wielkim finale Euro 2020, pokonując w serii rzutów karnych Hiszpanów. Dzień później Anglicy zdołali wyeliminować po dogrywce Duńczyków, a cały świat skupił się na słuszności podyktowania kluczowej “jedenastki”. Raheem Sterling padł w polu karnym, a bramkarza na raty pokonał Harry Kane, wprowadzając Synów Albionu finału wielkiej imprezy po raz pierwszy od 1966 roku. Roberto Mancini nie ma jednak wątpliwości, że gracze Garetha Southgate’a w pełni zasłużyli na to, by w niedzielę wystąpić na Wembley.

Myślę, że zasłużyli, by być w finale. Ta drużyna pozwala ci na bardzo niewiele, są bardzo solidni. Myślę, że czeka nas wspaniały finał – powiedział selekcjoner reprezentacji Włoch.

W trakcie tej samej rozmowy pokazano Manciniemu kilka zdjęć zrobionych w trakcie turnieju. Na jednym z nich zawodnicy celebrowali awans do finału z koszulką kontuzjowanego Leonardo Spinazzoli.

To był hołd dla Spinazzoli, który był najlepszym bocznym obrońcą Euro 2020. To wielka szkoda, że zabraknie go nam w finale. Pozostanie jednak faktem, że był najlepszy – orzekł 56-latek.

Obie drużyny zmierzą się na Wembley już w niedzielę. Początek starcia zaplanowany jest na godzinę 21:00.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. lipca 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze