Man Utd wykorzysta zapisy w umowie i kupi obrońcę Napoli?

Kim Min-Jae
Kim Min-Jae fot. PressFocus

Manchester United ma na swoich radarach obrońcę Napoli. Kim Min-Jae prezentuje w tym sezonie bardzo wysoki poziom i może zostać latem bohaterem hitowego transferu. “Corriere dello Sport” informuje, że ekipa z Old Trafford spróbuje latem aktywować klauzulę wykupu i pozyskać Koreańczyka.

  • Kim Min-Jae rozgrywa świetny sezon we Włoszech
  • Jego dyspozycja wpłynęła na zainteresowanie ze strony Manchesteru United
  • “Czerwone Diabły” spróbują latem pozyskać 26-latka

Giganci rozkupią Napoli?

Kibicom nie brakowało wątpliwości, gdy nieznany szerszej publice Kim Min-Jae był ściągany do Neapolu, aby zastąpić odchodzącego do Chelsea Kalidou Koulibaly’ego. Koreańczyk świetnie wszedł w buty dotychczasowego lidera defensywy Napoli i zachwyca bardzo dobrymi występami w debiutanckim sezonie na włoskich boiskach.

Wiele wskazuje na to, że 26-latek sięgnie za kilka miesięcy z Napoli po historyczne mistrzostwo Włoch. Jego pierwszy sezon w zespole może natomiast okazać się ostatnim, bowiem obiecujące występy zaowocowały zainteresowaniem ze strony największych europejskich gigantów. W swoich szeregach koreańskiego obrońcę chce mieć Manchester United.

Latem w życie wejdzie klauzula wykupu zapisana w kontrakcie defensora. Będzie ona obowiązywać tylko przez 15 dni i opiewa na kwocie rzędu 42 milionów funtów. Manchester United musi się więc spieszyć, bowiem w innym przypadku Napoli niechętnie sprzeda swojego obrońcę.

Oczywiście lider włoskiej Serie A pracuje nad nową umową dla Kima, która podniosłaby klauzulę odejścia do 57 milionów funtów. Między klubami szykuje się więc wyścig, który zadecyduje o przyszłości reprezentanta Korei Południowej.

Zobacz również: Inzaghi: Inter zasłużył na prowadzenie przed przerwą

Komentarze