Włoski talent na celowniku giganta Premier League

Davide Frattesi
Davide Frattesi fot. PressFocus

Davide Frattesi kontynuuje świetną passę w barwach Sassuolo, co przybliża go do hitowego transferu. Zainteresowanie usługami reprezentanta Włoch wykazuje Manchester United – donosi Calciomercato.com.

  • Davide Frattesi to jedno z najgorętszych nazwisk w Serie A
  • Pomocnika Sassuolo w swoich szeregach widzi wiele ekip, na czele z Manchesterem United
  • Niewykluczone, że do hitowego transferu dojdzie już w trakcie styczniowego okienka

Frattesi może postawić krok do przodu

Davide Frattesi to jedno z odkryć poprzedniego sezonu Serie A. Bardzo dobra dyspozycja zaowocowała powołaniem do seniorskiej reprezentacji Włoch i zainteresowaniem ze strony krajowych gigantów. Środkowy pomocnik nie zdecydował się jednak na opuszczenie Sassuolo, gdyż chciał w dalszym ciągu grać regularnie, a tam miał to zapewnione. 23-latek pragnął zdobyć więcej doświadczenia przed postawieniem kolejnego kroku naprzód.

Jego forma w trwającej kampanii nie uszła uwadze ekip z Premier League. Już wcześniej informowano, że znalazł się on na listach życzeń Tottenhamu oraz Brighton. Teraz do kolejki dołączył także Manchester United, który wysłał swoich przedstawicieli na niedawny meczu Serie A. Sassuolo wygrało z Salernitaną aż 5-0, a Frattesi był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Niewykluczone, że czterokrotny reprezentant Włoch doczeka się hitowego transferu już w styczniu. Czerwone Diabły są poważnie zainteresowane wzmocnieniem środka pola, a 23-latek spełnia wszelkie wymagania. Nie ulega wątpliwościom, że na ewentualnej sprzedaży Sassuolo zarobi spore pieniądze. Kontrakt Frattesiego obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, a samego gracza wycenia się na 20 milionów euro.

W obecnym sezonie Włoch zagrał w dziewięciu spotkaniach i dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Zobacz również: Dybala: z Allegrim nie dogadywaliśmy się w wielu sprawach

Komentarze