Man Utd planuje pozyskać latem obrońcę Fiorentiny

Nikola Milenković
Nikola Milenković fot. PressFocus

Manchester United planuje pozyskać w trakcie najbliższego okna transferowego Nikolę Milenkovicia z Fiorentiny, twierdzi Nicolo Schira. Włoski dziennikarz informację w tej sprawie przekazał w mediach społecznościowych.

  • Manchester United planuje wzmocnić się latem kosztem Fiorentiny
  • Na celowniku Czerwonych Diabłów znajduje się Nikola Milenković
  • Rynkowa wartość 32-krotnego reprezentanta Serbii to 23 miliony euro

Milenković zamieni Serie A na Premier League?

Manchester United latem ma zamiar popracować nad wzmocnieniem siły defensywnej. Jednym z głównych kandydatów do gry w szeregach Czerwonych Diabłów wydaje się Nikola Milenković z Fiorentiny, przekonuje Nicolo Schira na Twitterze.

Według informacji znanego dziennikarz w trakcie ostatniego meczu Toskańczyków z Bologną na trybunach obecny był skaut Man Utd. Głównym celem jego obserwacji miał być Serb, który rozegrał 90 minut przeciwko ekipie Sinisy Mihajlovicia.

Przedstawiciel klubu z Old Trafford miał po zakończeniu spotkania przedyskutować możliwość przeprowadzenia transferu z udziałem Milenkovicia z władzami Fiorentiny. Manchester United jest podobno gotowy wyłożyć na transakcję mniej więcej 15 milionów euro.

Serbski piłkarz gra w ekipie ze Stadio Artemio Franchi od lipca 2017 roku. Milenković ma kontrakt ważny z Fiorentiną do końca sezonu 2022/2023. Jak dotąd rozegrał we włoskim zespole 162 spotkaniach, w których zanotował 14 trafień i jedną asystę.

Czytaj więcej: Roma chce prawego obrońcę Barcelony

Komentarze

Comments 2 comments

Słuszna decyzja ze strony Manchesteru United. Sympatyzuje z Czerwonymi Diabłami i serce się kraje jak widać ich grę w obronie. Milenkovic dobrze uzupełniłby lukę, która jest WIELKA. Do tego Fiorentina może nieźle się wzbogacić, wiemy z ostatnich lat, że United lubi dobrze płacić za nowych zawodników, pisząc dobrze mam na myśli przepłacanie.

Dobry zawodnik, da radę w Anglii, ale Roco nie puści go za czapkę gruszek czyli za cenę z transfermaket (23mln) wydatek dla MU to co najmniej 35mln – 40mln euro. Patrząc na nędzę w defensywie MU to warto.