Manchester United wraca po gwiazdę Napoli

Kim Min-Jae
Kim Min-Jae PressFocus

“Czerwone Diabły” nie zapomniały o Kimie Min-Jae i spróbują go pozyskać, pomimo tego, że Napoli nie ma zamiaru rozstawać się ze swoim zawodnikiem. Manchester United przygotowuje wielomilionową ofertę.

  • Napoli postara się zatrzymać Kima Min-Jae przynajmniej do końca sezonu
  • Nie będzie o to łatwo, ponieważ Man United jest nim poważnie zainteresowany
  • Mówi się, że “Czerwone Diabły” są gotowe zapłacić za stopera około 55 milionów euro

Kim Min-Jae prędzej czy później zakotwiczy na Old Trafford?

Napoli liczy na zatrzymanie Kima Min-Jae do końca aktualnej kampanii, ale niewykluczone, że ceniony stoper zmieni otoczenie podczas najbliższego zimowego okienka transferowego. Media donoszą, że “Azzurri” spróbują przedłużyć kontrakt z 26-letnim defensorem, choć o sprowadzenie Koreańczyka ma powalczyć Manchester United.

“Czerwone Diabły” chcą podobno wzmocnić swoją linię obrony i szykują ofertę za 47-krotnego reprezentanta Korei Południowej. Spekuluje się, że “Red Devils” są gotowi zapłacić za defensora około 55 milionów euro. Przypomnijmy, że w umowie Kima Min-Jae widnieje klauzula wykupu w wysokości 45 milionów euro, ale zagraniczne kluby będą mogły ją aktywować dopiero latem 2024 roku.

Wydaje się, że bardziej realna jest przeprowadzka Kima Min-Jae po zakończeniu obecnego sezonu, a nie już w styczniu. Uczestnik mistrzostw świata w Katarze z powodzeniem występuje w barwach Napoli od lipca 2022 roku, kiedy to trafił na Stadio Diego Armando Maradona za ponad osiemnaście milionów euro z Fenerbahce Stambuł.

Kim Min-Jae w 23 spotkaniach trwających rozgrywek strzelił 2 bramki. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 35 milionów euro.

Komentarze