Man United monitoruje sytuację gwiazdy Milanu

Rafael Leao
Rafael Leao PressFocus

Manchester United to następny klub, który zainteresował się osobą Rafaela Leao – podaje „Daily Mirror”.

  • Leao jest bardzo pożądany na rynku transferowym
  • W kontekście Portugalczyka głównie mówiło się o Chelsea i PSG
  • Do tego grona podobno dołączył także Manchester United

Rafael Leao prędzej czy później wyląduje w Premier League?

Manchester United jest zainteresowany Rafaelem Leao – donosi w niedzielę „Daily Mirror”. Tym samym „Czerwone Diabły” powalczą o podpis lewoskrzydłowego z takimi zespołami jak między innymi Chelsea oraz Paris Saint-Germain, których działacze obserwują 11-krotnego reprezentanta Portugalii już od pewnego czasu. Milan chciałby zatrzymać swojego gwiazdora, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Paolo Maldini i spółka na pewno przedstawią agentom Leao propozycję przedłużenia umowy, lecz giganci z Premier League lub PSG mogą znacznie podnieść zarobki ofensywnego piłkarza, co rzecz jasna nie jest bez znaczenia. Co więcej, ostatnio mówiło się, że ekipa z Francji może zapłacić za kartę zawodniczą wychowanka Sportingu Lizbona aż 150 milionów euro. Obecny kontrakt Portugalczyka z „Rossonerimi” wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Mierzący 188 cm wzrostu atakujący z powodzeniem występuje w barwach drużyny z Mediolanu od sierpnia 2019 roku, kiedy to trafił na San Siro za 29,5 miliona euro z Lille.

Rafael Leao, którego porównuje się do Kyliana Mbappe, Cristiano Ronaldo czy Thierry’ego Henry’ego, w 12 meczach trwającego sezonu zdobył 4 bramki i zanotował 7 ostatnich podań. Wartość rynkowa skrzydłowego wyceniana jest przez “Transfermarkt” na 70 milionów euro.

Zobacz również:

Czytaj więcej:

Komentarze

Comments 7 comments