Man City oferuje ofensywnemu piłkarzowi mistrza Serie A krocie

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus


Man City już teraz ma niezwykle mocną ofensywę. Okazuje się jednak, że mistrzowie Premier League chcą być jeszcze mocniejsi. Footbal Italia podało, że sternicy klubu z Etihad Stadium zaczęli wstępne rozmowy z otoczeniem Rafaela Leao w sprawie ewentualnego transferu.

  • Rafael Leao wciąż nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Milanem
  • Football Italia podaje, że Man City jest zainteresowany Portugalczykiem
  • Angielski klub może zaoferować reprezentantowi Portigalii nawet 12 milionów euro
  • Suma transakcji z udziałem piłkarza mogłaby wynieść 100 milionów euro

Rafael Leao zamieni Serie A na Premier League?

Man City w tym sezonie liczy w ataku przede wszystkim na Erlinga Haalanda. Josep Guardiola chce mieć jednak większe pole manewru. Niewykluczone zatem, że niebawem angielski klub sfinalizuje ciekawy transfer.

Football Italia przekonuje, że działacze Man City zaczęli przekonywać otoczenie Rafaela Leao do sfinalizowania transferu z udziałem napastnika Milanu. Obecna umowa Portugalczyka obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Wiadomo, że decydenci Rossonerich chcą zatrzymać Rafaela Leao na San Siro. Kłopot w tym, że mogą zaoferować zawodnikowi maksymalnie sześć milionów euro rocznie. Pod tym względem sternicy Obywateli mogą przebić propozycję włoskiej ekipy zdecydowanie. Do metrów trafiły informacje, że Man City jest gotowy zapewnić piłkarzowi nawet 12 milionów euro rocznie.

W tej kampanii Rafael Leao wystąpił w 20 meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich siedem bramek, a ponadto zanotował sześć kluczowych podań. Na ostatnim mundialu w Katarze zawodnik strzelił dwa gole dla reprezentacji Portugalii.

Czytaj więcej: “Niech zostanie w Milanie i okaże wdzięczność klubowi”

Komentarze