“Mamy czterech-pięciu zawodników na poziomie Bellinghama”

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch wróci w marcu do gry o stawkę. Mistrzowie Europy zaczną rywalizację o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Tymczasem selekcjoner Squadra Azzurra jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi przekonywał, że Włochy nie mogą narzekać na brak talentów.

  • Reprezentacja Włoch wkrótce zacznie misję walka o Euro 2024
  • Roberto Mancini przekonywał, że Squadra Azzurra może mieć takenty na poziomie Jude Bellinghama
  • Kluczem jest to, aby młodzi zdolni zawodnicy otrzymywali swoje szanse do gry

Włochy nie narzekają na brak zdolnych piłkarzy

Reprezentacja Włoch nie zagrała na mundialu w Katarze, co zostało przyjęte przez przez fanów Squadra Azzurra z dużym rozczarowaniem. Ostatnio na temat wyzwań związanych z rozwojem młodych piłkarzy wypowiedział się z kolei Roberto Mancini.

Selekcjoner Squadra Azzurra przekonywał, że Włochy mogą pochwalić się czterema-pięcioma zawodnikami z talentem na podobnym poziomie, jak to ma miejsce w przypadku Jude Bellinghama. Według Manciniego kłopotem nie jest liczba utalentowanych piłkarza, a fakt, że dani zawodnicy nie mają okazji do gry.

Problemem nie jest to, czy jest talent, czy nie. Problem polega na tym, że trzeba im pozwolić się rozwijać. Szukamy ich wszędzie, także w drużynach młodzieżowych – mówił selekcjoner reprezentacji Włoch cytowany przez Football Italia.

Myślę, że Włochy mają czterech lub pięciu zawodników z talentem nie mniejszym, niż ten, który posiada Jude Bellingham. Trzeba im jednak dać możliwość gry. Mamy dobrych, młodych piłkarzy, ale brakuje im doświadczenia. W Anglii, Holandii czy Niemczech, jeśli zawodnik jest utalentowany, pozwalają mu grać. Mamy czterech lub pięciu graczy na tym poziomie, ale oni muszą grać – uzupełnił Mancini.

Czytaj więcej: Juventus wybrał nowego prezydenta klubu

Komentarze