Malinowski przeniesie się do Ligue 1

Ruslan Malinovskyi
Ruslan Malinovskyi PressFocus

Francuskie media oraz Fabrizio Romano informują, że jeszcze przed końcem letniego okienka transferowego Rusłan Malinowski może przenieść się z Atalanty Bergamo do Olympique Marsylii. Obie strony negocjują warunki transferu.

  • Rusłan Malinowski jest bliski przenosin do Marsylii
  • Ukrainiec chce rozpocząć nowy rozdział w swojej karierze
  • Obecnie obie strony negocjują warunki kontraktu

Gracz Atalanty chce zmienić otoczenie

Zespół z Marsylii poszukuje jeszcze dwóch wzmocnień przed zakończeniem letniego mercato. Olympique próbuje pozyskać nowego obrońcę, którym ma zostać Eric Bailly z Manchesteru United, a także zawodnika do środka pola. Tutaj na celowniku Francuzów znalazł się Rusłan Malinowski z Atalanty Bergamo.

Fabrio Romano informuje, że oba kluby są w trakcie negocjacji warunków transferu. Zawodnik rodem z Ukrainy chce rozpocząć nowy rozdział w karierze, dlatego jest zdecydowany na transfer na południe Francji.

Jak dodaje serwis RMC Sport, jak na razie wszystkie opcje są możliwe. W tym momencie jest rozważane zarówno wypożyczenie z opcją wykupu, jak również transfer definitywny. Choć trudno spekulować, do jakich ostatecznych ustaleń dojdą obie strony, francuskie media są przekonane, że transfer jest bardzo możliwy, a w zasadzie można uznać, że to tylko kwestia czasu.

Obecny kontrakt Ukraińca z Atalantą wygasa w czerwcu 2024 roku, jednak w umowie jest opcja przedłużenia o kolejny rok. Malinowski trafił La Dei w lipcu 2019 roku z belgijskiego Genku za 13 mln euro. W tym czasie rozegrał blisko 130 spotkań zdobywając 29 goli. Jest wyceniany na około 30 mln euro.

Zobacz również: Kostić zyska na kontuzji Di Marii i Pogby

Komentarze