Malinowski odchodzi z Atalanty. Trafi do Francji

Rusłan Malinowski
Rusłan Malinowski PressFocus

Napastnik Atalanty Bergamo Rusłan Malinowski był przez dłuższy czas łączony z Tottenhamem Hotspur, ale według Fabrizio Romano jest bliski transferu do Olympique Marsylia. Kwota transakcji to dwanaście milionów euro plus bonusy.

  • Malinowski odchodzi z Atalanty
  • Ukrainiec zostanie nowym zawodnikiem Olympique Marsylia
  • Kwota transferu wyniesie 12 milionów euro

Marsylia wygrała wyścig po Malinowskiego

Reprezentant Ukrainy spadł w hierarchii Atalanty Bergamo w ostatnich miesiącach po tym, jak pogorszyły się jego relacje z trenerem Gianem Piero Gasperinim. Malinowski wystąpił co prawda w aż piętnastu meczach Serie A tego sezonu, ale zazwyczaj był tylko rezerwowym, a na boisku spędził jedynie nieco ponad 500 minut.

Mówiło się o zainteresowaniu Rusłanem Malinowskim kilku klubów z Premier League, a przede wszystkim o Tottenhamie prowadzonym przez Antonio Conte, ale eksperci transferowi Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano, a także francuskie RMC Sport donoszą, że Olympique Marsylia jest bardzo blisko sfinalizowania umowy.

Kwota transferu Malinowskiego do Marsylii wyniesie około 12 milionów euro plus dodatki, a sam zawodnik ma podpisać kilkuletni kontrakt z zespołem francuskiej ekstraklasy.

29-latek był związany kontraktem z Atalantą tylko do czerwca 2023 roku. Należy też wspomnieć, że dziesięć procent kwoty transferu należy się poprzedniemu klubowi Ukraińca, czyli KRC Genk.

Malinowski trafił do Atalanty latem 2019 roku za 13,6 mln euro. Od tego czasu rozegrał 143 spotkania dla La Dei we wszystkich rozgrywkach zdobywając 30 bramek i notując 28 asyst.

Zobacz również: Głośna przeprowadzka Bereszyńskiego!

Komentarze