Maldini może liczyć na nową umowę w Milanie

Paolo Maldini
Paolo Maldini PressFocus

Od czasu powrotu do Milanu Paolo Maldiniego w roli dyrektora sportowego klub stale się rozwija i z każdym miesiące wzbija się na wyższy poziom. Rossoneri są zadowoleni ze współpracy z byłą gwiazdą klubu i planują zaproponować Włochowi nowy kontrakt.

  • Milan rośnie w siłę odkąd do klubu dołączył Paolo Maldini
  • Włoch wykonuje dobrą pracę, czego efekty widać na boisku
  • Były gwiazdor rossonerich może liczyć na przedłużenie swojego kontraktu o dwa lata

Milan zaoferuje dwuletni kontrakt Maldiniemu

Jak donosi La Gazzetta dello Sport Milan chce kontynuować współpracę z wieloma postaciami, które pomagają klubowi przywrócić dawny blask. Na nowe umowy może między innymi liczyć Stefano Pioli, Ivan Gazidis, Zlatan Ibrahimović czy wcześniej wspomniany Paolo Maldini.

Maldini chcę nadal być częściom projektu wielkiego Milanu. Choć jego kontrakt wkrótce wygasa, a obie strony nie rozpoczęły jeszcze negocjacji w sprawie jego przedłużenia to nie ma powodów do niepokoju. Zarówno klub jak i były reprezentant Włoch nie zamierzają się rozstawać. Włoch stanowi dla rossonerich gwarancję jakości, harmonię w relacjach z zawodnikami. Z pewnością jest osobą, która dobro klubu ma w sercu.

W tym momencie jednak priorytetem są wydarzenia czysto sportowe. Jakichkolwiek rozmów w sprawie przedłużenia umowy możemy spodziewać się raczej po zakończeniu sezonu. Media informują, że Maldini przedłuży swój kontrakt o dwa lata.

Obecnie Milan jest zaangażowany w walkę o mistrzostwo Włoch i to jest temat numer jeden w klubie. Po 29. kolejkach Serie A rossoneri są liderem wyprzedzając drugie Napoli o trzy punkty. Cztery oczka mniej ma Inter, który ma jedno spotkanie zaległe do rozegrania.

Kolejny mecz ligowy podopiecznych Stefano Piolego już w sobotą. Rossoneri udadzą się na Sardynię na mecz z Cagliari.

Zobacz również: Zaccagni zawieszony za “nurkowanie”, nie zagra w derbach

Komentarze